12.7 C
Ankara
Cumartesi, Şubat 27, 2021

TİGEM arazi ve tesis kiralama ihalesine çıkıyor

Okumalısınız!

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını duyurdu.

TÜRK-İŞ: Hayat pahalılığı enflasyon artışıyla dayanılmaz noktada…

TÜRK-İŞ’in Şubat 2021 Açlık ve Yoksulluk Sınırı araştırmasında; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2.718,89 TL olarak belirlendi. Araştırmada, gıda harcamasının genel fiyat artışının üzerinde olmasının “yaşanan enflasyonu” daha da katlanmaz duruma getirdiği vurgulandı.

TÜİK’ten akıllarda soru işareti bırakan kırmızı et istatistikleri duyurusu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı Kırmızı Et Üretim İstatistikleri bültenini yayınlamayı ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. TÜİK’ten yapılan açıklamada, istatistiklerin yayınlanacağı tarih de belirtilmedi.
Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

TİGEM, Gölbaşı- Haymana karayolu Topaklı köyü (mahallesi) mevkiinde bulunan ve toplamda 266 bin 555 m2 yüz ölçüme sahip taşınmaz ile üzerindeki tesis ve binaları 10 (on) yıl süreyle kiraya vermek üzere ihaleye çıkıyor.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Gölbaşı- Haymana Karayolu Topaklı Köyü (Mahallesi) Mevkiinde bulunan, toplamda 266 bin 555 m2 yüz ölçüme sahip taşınmaz ile üzerindeki tesis ve binaları, Tavukçuluk (Ana Damızlık ve/veya Damızlık) faaliyetleri için kiraya veriyor.

İhaleye teklif vermek isteyenlerden, Resmi makamlardan alınmış, Damızlık Kanatlı İşletmeleri Faaliyet belgesi ile Damızlık Kanatlı İşletmeleri Sağlık Sertifikası vermeleri şartı aranıyor.

Kurumdan yapılan duyuruda, ihalenin, 27 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 14:30’da kapalı zarf usulü teklif alma suretiyle Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Karanfil Sk. No:62 Bakanlıklar/ANKARA) Merkez Alım-Satım ve İhale Komisyonu huzurunda yapılacağı bildirildi.

Teklif mektuplarının en geç 27 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 14:30’a kadar TİGEM Genel Evrak servisine verilmesi istendi.

Aylık muhammen kira bedeli KDV hariç 30 bin, yıllık ise 360 bin TL olarak belirlenen taşınmaz ile üzerindeki tesis ve binaların ihalesi için İhale Geçici Teminatı 36 bin TL olarak belirlendi.

İhale ilanına göre, teklif fiyatları, KDV hariç, 266 bin 555 m2 yüz ölçüme sahip taşınmaz ile üzerindeki tesis ve binaların tamamı için verilecek.

Son Haberler

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını duyurdu.