24 C
Ankara
Çarşamba, Temmuz 17, 2024

Tüketici Dernekleri Federasyonu

Tüketicilere ambalaj aldatmacası uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, kent genelinde yaptıkları denetimlerde darası alınmadan satışa sunulan paketli ürünler ile sabit gramajlı paketli ürünlerde aldatıcı uygulamalar yapıldığını belirterek, tüketicileri uyardı.

TÜDEF soruyor: İthal edilen şarbonlu hayvanlar kurbanlık olarak tüketiciye satıldı mı?

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, ithal hayvanlarda şarbon hastalığına rastlanmasının ardından yaptığı açıklamada, yetkililerden kamuoyuna inandırıcı açıklama beklediklerini ifade etti. Koçal; ithal edilen kurbanlık hayvanlarla ilgili olarak görevini ihmal eden var ise ilgililer hakkında ne gibi işlem yapıldığını öğrenmek istediklerini de kaydetti.

TÜDEF’ten, Şeker-İş Sendikasının kampanyasına tam destek

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), Şeker-İş Sendikası’nın başlattığı ‘Şeker Fabrikaları Satılmasın’ kampanyasına 102 şubesi ile tam destek vereceğini açıkladı. Açıklamada; “Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi söz konusu olursa, yurt çapında NBŞ’li yiyecek ve içeceklere karşı tüketimden gelen gücümüzle, “almama hakkımızı” kullanacağız.” ifadelerine yer verildi.

TÜDEF: “Şeker fabrikaları halkın malıdır, ‘yerli ve millidir’, satılamaz!…”

Şeker fabrikalarının satılmasına bir tepki de Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF)’den geldi. TÜDEF Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, “Tamamen rant uğruna yapılan bu özelleştirme sürecine demokratik yollardan sonuna kadar karşı çıkıp mücadele edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Et fiyatları anlaşmayla çözülemez

TÜDEF açıklamasında, kırmızı ette yaşanan sorunların, yılların birikmiş yapısal sorunların aşılmasının, bir anlaşma ile çözümlenebilecek durumu çoktan geçtiğine işaret edildi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img