16.9 C
Ankara
Pazartesi, Eylül 25, 2023

su içmek

Pandemide cildinizi genç tutacak 10 öneri

Pandemide cildinizi genç tutacak 10 öneri

COVID 19’a karşı diyabet hastalarına 3 kritik uyarı!

Koronavirüse karşı Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği korunma yöntemlerini kronik hastalıkları olanların çok daha titizlikle uygulamaları gerekiyor, çünkü Covid-19 bu hastalarda daha ağır seyredebiliyor. Öyle ki koronavirüsten ölüm riski, tip 2 diyabet hastalarında 7 kat daha fazla.

Su içmek virüsleri mideye göndermiyor

İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Dr. Arzu Akgül, sık aralıklarla su içmenin vücudumuzun susuz kalmasını önlediğini, bağışıklığımızın artmasına destek olduğunu ama söylentilerin aksine virüsleri mideye göndermediğini söylüyor.

Su içmeniz için 15 hayati neden

Ağız kokusunu önlemekten, vücuttan ödemin atılmasına su içmeniz için 15 hayati neden…

Kendinizi hep uykusuz ve yorgun mu hissediyorsunuz?

Özellikle büyükşehirlerde yaşayanların pek çoğunun ortak sorunu yorgunluk ve halsizlik… Buna bir de sürekli uyuma isteği, uyku hali eklenince kimi zaman günler çok zor geçebiliyor. 

Susuzlukla bağını henüz keşfedemediğiniz 7 sinsi durum

Sinirli oluşunuzun tek nedeni can sıkıcı olaylar olmayabilir… Ya da bir şeyleri sürekli unutmaya başladınız… Öyleyse biraz su içmenin vakti gelmiş demektir.

Yeterli su tüketmemek baş ağrısı sebebi

Eğer yeterli sıvı tüketmiyorsak terleme ile vücudumuz sıvı kaybettiğinden, sıvı eksikliğine bağlı baş ağrısı meydana gelebiliyor. Bununla birlikte; sıcak havalar, klimalar, uyku problemleri ve yoğun nem de baş ağrısına sebep olabiliyor.

Yaz beslenmesinde dört yapraklı yonca modeli!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Şeyda Sıla Bilgili dört yapraklı yonca modelini anlattı, yaz beslenmesinde uymanız gereken 7 kritik öneride bulundu.

İçtiğiniz çay ve kahve kadar su tüketin

Ramazan ayında sağlığımızı korumak için yeterli ve dengeli beslenmek kadar yeterli sıvı almamız da büyük önem taşıyor. Özellikle iftar ve sahurda tüketilen çay ve kahve kadar su tüketimi ihmal edilmemeli.

Şeker hastaları dikkat: İftarda aşırıya kaçmayın

Türkiye’de her 100 kişiden 13’ü diyabet hastası… Oruç tutmak isteyen diyabetli hastalar, iyi bir kontrolden geçtikten sonra, tedavilerini Ramazan ayına göre düzenleyebilir. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İlkay Çakır hastaları iki konuda uyarıyor: “İftarda yemeği abartmayın, bol bol su içmeyi unutmayın!”
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img