-2.9 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 16, 2021

sağlıklı beslenme

Rengarenk Bağışıklık

Renklerine göre basitçe dört ayrı gruba ayırabileceğimiz meyve ve sebzeleri özellikle kış aylarında tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, dayanıklılığınızı artırabilirsiniz.

PACHA ile “Yılın Kadın Girişimcisi” Ödülünü aldı

IWEC “Yılın Kadın Girişimcisi” Ödülüne, sağlıklı beslenme alanındaki girişimi “PACHA: Doğa Kolajen ve Protein Cipsi” ile Dr. Aslı Zuluğ layık görüldü.

BİSAM: Asgari ücret gıda harcamasına bile yetmiyor

Birleşik Metal İş Sendikası Sınıf Araştırmaları Merkezi (BİSAM) Temmuz 2020’de dört kişilik bir ailenin sağlıklı beslenmesi için aylık yapması gereken harcama tutarının 2 bin 385 TL olduğunu açıkladı. Bu harcama tutarının sadece gıda için yapılması gereken minimum tutar olduğu ifade edilen açıklamada, asgari ücretin gıda harcamasına bile yetmediği vurgulandı.

Yiyecek ve içeceklerdeki gizli tuza dikkat!

Tuz, doğal bir mineral kaynağı olması sayesinde sinir sistemi, kas sistemi, biyolojik sağlık üzerinde birçok fayda sağlıyor. Kahvaltılık, şarküteri ürünleri ve atıştırmalık yiyeceklerin birçoğunda gizli tuz bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, gereğinden fazla tuz tüketiminin kanser, kalp yetmezliği ve kronik böbrek hastalıkları gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği uyarısında bulunuyor.

“Bugün 7 Haziran “Dünya Gıda Güvenliği Günü”.

Bugün hepimizi korkulu bekleyişler ile evlere tıkan Korona salgınında daha öncelerinde sanki hiçbir hastalık etkeni yokmuş gibi Korona ile birlikte 7'den 77'ye hijyen kurallarını öğrenmeye ve harfiyen uygulamaya başladık. Bu durum toplumumuz için çok memnuniyet verici bir gelişme. Çünkü,gıda güvenliğinde hijyen en önemli kriterdir. Hijyenin olmadığı yerde gıda güvenliğinden bahsedemeyiz.

65 yaş üstü kişilere karantina dönemi beslenme önerileri

İdeal beslenme düzenini yakalamak için 65 yaş üzeri kişilere 9 öneri…

Yaşlılık döneminde sağlıklı olmak istiyorsanız bunları mutlaka yapın!

TÜİK’e göre 65 yaş ve üzeri yaşlı olarak nitelendiriliyor. Bu yaşlarda sağlıklı olmak, hayatı en iyi ve verimli bir şekilde yaşayabilmek için vücudumuza gençlik dönemlerinde yatırım yapmak gerekiyor. Birkaç basit önlemle yaşlılık dönemini rahat bir şekilde geçirmek mümkün. Alınabilecek önlemlerden bazıları sağlıklı beslenme, hareket etme, kaliteli uykunun yanında düzenli doktor kontrolleri ve sağlık sigortası yaptırmak olarak sıralanıyor.

Sağlıklı yağların bulunduğu besinler

Sağlıklı bir vücut için birtakım besinlerin alınması gerekiyor. O besinler arasında da yağlar büyük bir önem taşıyor. Çok fazla bilinmese de bazı besinlerin içerisinde çok kıymetli yağlar bulunuyor.

İstanbul’da tarımın alternatif geleceği konuşuldu

Türkiye ve Hollanda’dan mimarlar, sanatçılar, bilim insanları, sosyologlar, araştırmacılar ve şehir planlamacıları ile şefler, “Farm to Fork” konferansında bir araya gelerek, tarımın alternatif geleceğini tartıştı.
- Advertisement -

Latest News

Hamsi avcılığına kısmi durdurma 28 Ocak 2021 tarihine uzatıldı

İstanbul Boğazı'nda ve Karadeniz'in büyük bir bölümünde 18 Ocak tarihine kadar getirilen hamsi avcılığının kısmi durdurulma süresi 28 Ocak tarihine kadar uzatıldı.
- Advertisement -