21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Prof. Dr. Ahmet Akçay

Çocuklarda besin alerjilerinin görülmesi neden artıyor?

Besin Alerjisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Dost Zeyrek ve Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay besin alerjisi hakkında detaylı bilgiler paylaştılar.

Astım hastalığıyla ilgili doğru bilinen yanlışlar!

Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay Dünya Astım Günü etkinliği için astımla ilgili yanlış bilinenleri ve astımla ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Koronavirüse karşı ev temizliğini nasıl yapmalıyız?

Koronavirüs salgını, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir sağlık sorunu olmaya devam ediyor. Peki, zorunlu olmadıkça evden çıkmadığımız bu günlerde, evimizi nasıl temizlemeliyiz? Astımlı ve alerjik çocuklarımız varsa, bu temizlikten etkilenmemeleri için nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Koronavirüs (COVİD-19) Astım Hastalarını Nasıl Etkiler?

Astımı olan kişiler; koronavirüs hastalığı için risk altında gibi görünüyor ancak koronavirüsün, astımlı hastaları nasıl etkilediği konusunda henüz yeterince bilgi yok.

Gereksiz antibiyotik, çocuklarda astımı tetikliyor

Gereksiz antibiyotik kullanımı çocuk sağlığını da olumsuz etkiliyor. Sağlık Bakanlığı'nın antibiyotikler konusunda yaptığı yeni düzenlemenin alerjik hastalar için de faydalı olduğunu belirten Alerji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, özellikle doğumdan sonra kullanılan antibiyotiklerin astım ve alerjik hastalıkları artırdığını vurguladı.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img