18.2 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 24, 2024

oruç

Ramazan pidesi tüketirken 3 altın kural!

Ramazan pidesi tüketirken 3 altın kural!

Ramazan sofralarında bulgur ve bakliyata yer açın

Ramazan sofralarında bulgur ve bakliyata yer açın

Ramazan’da 6 sağlıklı beslenme önerisi

Ramazan’da 6 sağlıklı beslenme önerisi

Sağlıklı Ramazan sofralarıyla ilgili basit ipuçları

Ramazan ayında nasıl beslenmeliyiz? Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR), oruç döneminde diyetinizin dengeli ve sağlıklı kalmasını sağlamak için bazı basit ipuçları paylaştı.

“Hasta olmayan ve salgından etkilenmeyen kişiler oruç tutabilirler’’

“Hasta olmayan ve salgından etkilenmeyen kişiler oruç tutabilirler’’

Ramazan ayını sağlıklı geçirmek istiyorsanız, sofralarınızda süt ve süt ürünlerine yer ayırın!

Prof. Dr. Nevzat Artık: “Süt ve süt ürünleri, uzun süreli açlıklarda oluşabilecek konsantrasyon bozukluğunu önlüyor, daha sakin ve zinde bir gün geçirilmesini sağlıyor.”

Diyabet Hastaları Ramazan Ayında Oruç Tutabilir mi?

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Aydın, diyabet hastalarının oruç tutmaları ile ilgili olarak genel prensiplerden bahsetti.

Ramazan sofralarında bu 4’lüden uzak durun!

Ramazanla şenlenen sofralarda bazı cezbedici lezzetler ayrıca iştah kabartıyor. Ancak dikkat! Sağlık problemleri yaşamamak için bu 4’lüden uzak durmanız gerekiyor.

Ramazanda spor saatlerine dikkat

Ramazan ayının, coronavirüs salgını nedeniyle kendimizi gönüllü karantinaya aldığımız bu günlere denk gelmesi psikolojik olarak hepimizi zorluyor. Hem zinde kalmak hem de psikolojik açıdan kendimizi iyi hissetmek için spor yapmamın önemi arttı. Uzmanlar, oruç tutmanın egzersiz yapmaya engel olmadığını söylüyor ancak saatleri konusunda uyarıda bulunuyor.

Hamilelere ve emziren annelere Ramazanda sağlıklı beslenme önerileri

Oruç tutmak isteyen anne adayları ile emziren annelerin öncelikle doktorlarına danışmaları, oruç tutarken de yeterli ve dengeli beslenme yoluyla, hem kendi bağışıklıklarını güçlendirmeleri hem de bebeklerinin gelişimini desteklemeleri gerekiyor.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img