21.2 C
Ankara
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

okul başarısı

Okul başarısı beslenmeyle yakından alakalı

Kavrama, konsantrasyon ve dikkat dağınıklığı gibi okul başarısına etki eden faktörleri iyileştirmede beslenme ve çevre koşullarının etkili olduğu biliniyor. İyot eksikliği zeka ve zihni olumsuz etkilerken, yağlı ve şekerli gıdalar çocukların konsantrasyonunu düşürüyor. Diyetisyen Sibel Mumcu, “Sağlıklı gelişiminin devamı ve okuldaki başarı için çocukların yeterli ve dengeli beslenmesi çok önemli.” uyarısında bulunuyor.

Çocuğunuzun sağlıklı büyümesi için öğünlerinde beyaz ete yer verin!

Tüm anne-babalar okul çağındaki çocuklarının başarılı olmasını arzu eder. Beyaz et üreticisi Şenpiliç, okulların açıldığı bugünlerde çocukları için kırtasiye, giyim, okul gereçleri gibi konularda hazırlık yapan velileri, 'Okul başarısında sağlıklı beslenmenin katkısını' gözden kaçırmamaları konusunda uyarıyor. 

Konsantrasyon ve zihinsel performans için çocuklara kahvaltı şart!

Ders zili yeni eğitim ve öğretim yılı için çalmak üzereyken uzmanlar aileleri, çocukların beslenme düzeni konusunda uyarıyor.

Okul başarısını düşüren 10 sinsi tehlike

Kırtasiye, kitap, kıyafet, kayıt derken çocuğu okula başlayacak ailelerde eylül ayıyla birlikte koşuşturmaca da başladı. Anne babalar çocuklarının okula mutlu bir başlangıç yapması ve derslerinde başarılı olması için hemen her ayrıntıyı düşünüyor, ellerinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyor. Ancak pek çok ailenin ne yazık ki çocukların okul öncesi genel sağlık muayenesinden geçirilmesi gerektiği konusunda bilgisi yok!

Beslenme çantasından sütü eksik etmeyin

Uzmanlar çocukların gün içinde süt ihtiyacının karşılanması için beslenme çantalarından her gün bir kutu sütün eksik olmaması gerektiği uyarısını yapıyor.

BENEO: Doğru karbonhidrat seçimi okul başarısını etkiliyor

Geçen yıl European Journal of Nutrition’da yayınlanan bir araştırma, güne doğru karbonhidratları seçerek başlamanın, çocukların okulda başarılı olmalarına destek olduğunu vurguluyor.

Sağlıklı bir gelecek için, çocuklarınıza kahvaltıyı sevdirin!

Ders zili yeni eğitim ve öğretim yılı için çalmaya hazırlanırken, uzmanlar aileleri çocukların beslenme düzeni konusunda uyarıyor. Çocukların genellikle kahvaltı yapmaktan hoşlanmadığına dikkat çeken Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nin Uzman Diyetisyeni Sibel Mumcu, “Kahvaltı, çocukların hem güne zinde başlaması, hem de gün boyu zihinsel performanslarını koruyabilmesi için atlanmaması gereken bir öğündür” dedi.

Okul başarısında dengeli beslenme faktörü

Çocukların sağlıklı ve düzenli beslenmelerinin büyüme ve gelişmelerinin yanı sıra okul başarıları için de gerekli olduğunu söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Seza Baykan okul çağındaki çocukların beslenme çantasında olması gerekenlerle ilgili bilgi verdi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img