-5 C
Ankara
Cuma, Ocak 22, 2021

koronavirüsü

Bağışıklığınızın zayıfladığını gösteren 4 sinyal!

Vücudumuzda bazı sinyallere dikkat ederek bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığını anlamak mümkün. İşte, bağışıklığınızın zayıfladığını gösteren 4 sinyal!

Koronavirüste yeni belirti göz ağrısı!

Göz ağrısı, göz sulanması, gözün akında kanlanma veya gözde yanma hissi… Bu belirtilerin herhangi birinin görülmesi halinde göz doktorunuz ile temasa geçmeniz faydalı olacaktır. Göz doktorunuz gerekli gördüğü durumlarda sizleri Covid-19 testi için pandemi hastanelerine yönlendirecektir.

COVID-19: Açlığın pençesindeki ve zayıf topluluklar kriz içinde krizle karşı karşıya

FAO uyarıyor: “Dünyada 113 milyon açlık sınırında. Yardım için bir an önce harekete geçmezsek, salgın hastalık, sağlık, açlık ve geçim kaynakları krizine dönüşecek.”

COVID-19’un Tüketici Harcamalarına Etkisi

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından hazırlanan COVID-19’un Tüketici Harcamalarına Etkisi raporu, salgının ekonomiye olan etkilerini ortaya koyuyor.

Kanser hastalarına 15 ‘Coronavirus’ önerisi

Coronavirus (COVID-19), özellikle kanser hastalarında daha ağır seyredebilir ve hayati tehlikelere neden olabilir. Uzmanlar, kanser hastalarının bağışıklık sistemlerinin zayıf olabileceğini, bu nedenle enfeksiyonlara daha yatkın olabildikleri için, hastaların daha dikkatli önlem almaları gerektiğini belirtiyor.

Evde oturanlara 100 bin adım attırdı!

Adımsayar bir sağlık uygulaması olan Help Steps ile 23 Mart haftasından itibaren iki haftada toplam 100 bin adıma ulaşan kullanıcılar, hem hareket etti hem de attıkları adımları sosyal sorumluluk kapsamında bağışladı.

Corona virüs salgınının iş sözleşmelerine etkisi nedir?

Salgın nedeniyle işin durması halinde (zorlayıcı sebep halinde) işçiye ücret ödenir mi? Evden (homeoffice) çalışma durumunda ücretlendirme nasıl olur? İşte, corona virüsün çalışma hayatımıza etkileri, işverenin üzerine düşen yükümlülükler ve işçi hakları…

ZMO: “Derhal, tarımsal üretim seferberliği ilan edilsin.”

Covid-19 salgınından ders çıkararak, ülkemizde bir an önce “kamucu tarım politikası” değişikliğine gidilmesini isteyen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, acilen “Tarımsal Üretim Seferberliği” ilan edilmesini talep etti. Odadan yapılan açıklamada, ekonomik destek paketinde yer almayan çiftçinin ve tarım sektörünün ekim sezonu gelmesine rağmen önünü göremediği vurgulandı.

Yolcular değil, havayolu şirketleri korunmuş!

Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik’te değişiklik yapıldı. Bu değişikliğe göre; yolcuların ücret iade talepleri, uçuş yasaklarının kalkmasından iki ay sonrasına kadar ertelendi. Konuyla ilgili pek çok mesaj aldığını belirten Sözleşme Hukuku Uzmanı Avukat Umut Yeniocak, “Yolcular değil; havayolu şirketleri korunmuş!” değerlendirmesinde bulundu.

Koronavirüsünün Türkiye’de yayılımına dair 3 senaryo

Econix Araştırma, Türkiye özelinde koronavirüsünün bugüne kadarki yayılım verileri ve tıp literatüründen hareketle alınan önlemler ile vaka sayısının değişimine dair 3 senaryo hazırladı. Sosyal izolasyonun yeterli düzeyde sağlanmaması durumunda vaka sayısının Haziran ayı sonunda 3 milyonu aşabileceği tahmin ediliyor. Ancak etkin tedbirlerlele salgının Mayıs ayı başında kontrol altına alınabileceği belirtiliyor.
- Advertisement -

Latest News

Mobil ekmek büfelerine yasak geldi!

Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı.
- Advertisement -