-4.4 C
Ankara
Pazartesi, Ocak 18, 2021

diyet

Rengarenk Bağışıklık

Renklerine göre basitçe dört ayrı gruba ayırabileceğimiz meyve ve sebzeleri özellikle kış aylarında tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, dayanıklılığınızı artırabilirsiniz.

Yılbaşı gecesi ve ertesi günü için sağlıklı ipuçları

Bu yılbaşının diğer yılbaşlarına nazaran daha zorlu ve evlere kapanarak geçeceğini ifade eden Uzman Diyetisyen Ecem Ocak, yılbaşı gecesi fazla tüketimden doğacak sonuçları hafifletecek tavsiyelerde bulundu.

Sağlıklı yılbaşı için altın öneriler ve lezzetli tarifler…

Covid-19 pandemisinin gölgesinde yeni yılı karşılamaya sayılı saatler kaldı. Pandemi kurallarına uygun olarak; bu yıl arkadaşlarımız ve akrabalarımızla olan kutlamalardan zorunlu olarak feragat edip yılbaşını evlerimizde karşılayacak ve menüyü kendimiz planlayıp hazırlayacağız.

Yılbaşı gecesi için beslenme önerileri

Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, sağlıklı bireyler için yılbaşı gününe özel şu önerilerde bulundu.

“Neden kilo veremiyorum?”

Pandemi süreciyle birlikte evde geçirilen zamanın artıp hareketliliğin kısıtlanması, buna karşın sürekli bir şeyler yeme içme isteğinin ağır basması pek çoğumuz için kilo artışını beraberinde getirdi. Hal böyle olunca, fazla kilolardan kurtulmak, ideal kilosuna dönmek isteyenler ‘nasıl kilo verebilirim?’ arayışına girdi.

Geçmeyen kış yorgunluğunu yenmek için…

Sabahları yorgun uyanma, gün içinde kendini halsiz hissetme, huzursuzluk, karamsarlık gibi durumlar yaşıyorsanız kronik yorgunluk ile karşı karşıya olabilirsiniz. Özellikle kış aylarının gelmesiyle birlikte kronik yorgunluk şikayetlerinde artış oluyor. Peki, geçmeyen bu kış yorgunluğunu yenmek için ne yapmalı? Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı kış kronik yorgunluğuna karşı önerilerde bulundu.

İSÜ’den “Online beslenme eğitimleri”

İstinye Üniversitesi (İSÜ) ve Zeytinburnu Belediyesi, toplumun beslenme konusundaki farkındalık düzeyinin geliştirilmesini amaçlayan online beslenme eğitimi serisini hayata geçiriyor.

Karantinada aldığımız kiloların psikolojimizle ilişkisi var

Psikolog G. Tansu Ocak, karantina ve belirsizliğin yarattığı stresin duygusal yeme davranışına yol açtığını, kalorisi yüksek yiyeceklere yönelmemize neden olduğunu ve stres dolayısıyla açlık hissimizi kontrol etmemizin zorlaştığını söylüyor.

Pandemiye özel 9 önemli beslenme kuralı!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Nur Ecem Baydı Ozman, pandemi sürecinde bağışıklığımızı güçlendirmek için beslenmenin 9 kuralını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Koronavirüs hastalarına güç veren beslenme önerileri

Koronavirüs vaka sayıları her geçen gün artarken, test sonucu pozitif çıkan bireylerin beslenme düzeninde dikkat etmesi gereken kurallar her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.
- Advertisement -

Latest News

11 yöresel ürün daha coğrafi işaret tescili aldı

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, başvuru süreci tamamlanan 11 yöresel ürüne daha coğrafi işaret tescili verildi.
- Advertisement -