18.2 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 24, 2024

bulgur

Ramazan sofralarında bulgur ve bakliyata yer açın

Ramazan sofralarında bulgur ve bakliyata yer açın

Duru Bulgur, enerji ihtiyacının yüzde 30’nu güneşten karşılayacak

Güneş enerjisine yaklaşık 10 milyon TL yatırım yapan Duru Bulgur, yıllık 1 milyon 600 bin TL değerinde enerji tasarrufu sağlayacak.

Bulgur mu kinoa mı?

Son günlerde yanıtını herkesin merak ettiği popüler bir soru var: Bulgur mu daha sağlıklı, daha besleyici? Yoksa kinoa mı? İşte cevabı…

Ramazanda Sağlığınıza Sağlık Katacak 10 Besin

Ramazanda hangi sıvıları tüketmeliyiz? Hangi yiyecekleri soframıza dahil etmeliyiz? İşte ramazan ayında sağlığınıza sağlık katacak o besinler…

2 bin yıllık Ahmet Buğdayı yeniden hayat bulacak

Nesiller boyunca babadan oğula ekip biçilen ve tükenmek üzere olan 'Ahmet Buğdayı' tohumları ilk kez toprakla buluştu. 2 bin yıllık tarihiyle Ahmet Buğdayı, Duru Bulgur ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğü projeyle yeniden Türk çiftçisine kazandırılacak.

Bir yudumunda bile şifa var!

Hem sağlıklı beslenmek hem de kilo almamak istiyorsanız, çorba için! Çorba içmek, sizi hem hastalıklara karşı korur hem de sağlıklı beslenerek kilo vermenize yardımcı olur.

Yeni buğday çeşidiyle kıraç araziler boş kalmayacak

Duru Bulgur ile Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi (KMÜ) iş birliği ile başlatılan proje kapsamında, kıraç arazilerde yüksek verimli ve hastalıklara dayanıklı buğday çeşidi geliştirildi.

Emziren anneler kalori kaybını sağlıklı karbonhidratlarla desteklemeli

Emziren anneler gün içinde süt salgılamak için ortalama 500 kcal daha fazla harcıyor. Diyetisyen Seçil Kenar, kalori kaybını desteklemek için emziren annelerin her yemekte kan şekerini ayarlayacak çorba, bulgur, tam buğday ekmeği gibi sağlıklı karbonhidratlar tüketmelerini öneriyor. 

Bulgur, çocuk gelişimi için önemli bir besin

Bulgur deyip geçmeyin! Enerji verir, içeriğindeki vitamin ve mineraller ile sağlıklı gelişimini destekler. Yüksek posa içeriği ile barsak hareketlerini artırır. Uzmanı öneriyor; çocuğunuzun ana yemeğinin yanına 5-6 kaşık bulgur ekleyin…

Doğru anlatıldığında çocuklar bulguru sever

Çocukların bulgurun nasıl üretildiğini, sağlık açısından ne denli faydalı olduğunu bilmediğini belirten Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, “Biz de bunun üzerine ‘çocuklar aslında bulguru sever, doğru anlatıldığında, doğru bulguru yediğinde ve bulguru doğru pişirdiğinizde’ mantığından yola çıkarak 40 farklı okulda, 5-7 yaş aralığında 2 bin 800 öğrenciye yönelik bir eğitim projesi geliştirdik” diye konuştu.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img