Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, 2009 yılından itibaren “Tarım ve İnsan” başlığı altında gerçekleştirilen ve DenizBank sponsorluğunda düzenlenen fotoğraf yarışmasının dokuzuncusu sonuçlandı. 512 katılımcının, 2 bin 346 fotoğrafla yarıştığı bu yılki yarışmanın kazananları 18 Ocak’ta düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından DenizBank sponsorluğunda bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Tarım ve İnsan” Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni, Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımıyla 18 Ocak tarihinde Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

2009 yılından bu yana aralıksız devam eden yarışmaya bugüne kadar 4 bin 861 kişi, 21 bin 193 eserle katılırken, 166 çalışma ödüle hak kazandı. Dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar için toplam 56,000 TL para ödülü verilen yarışma kapsamında kazanan eserler; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimleri tarafından 81 ilde sergilenecek. Bu yılki yarışmada 512 katılımcı, 2 bin 346 fotoğrafla yarıştı. Geride kalan 9 yılda 4 bin 861 katılımcı, 21 bin 193 eserle yarışmaya katılırken, 166 eser ödül almış, 1276 eser ise sergileme ve katalogda yer bulmuştu.

Tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan fotoğraf yarışmasında; “Genel”, “Çiftçi”, “Öğrenci”, “Tematik”, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları” ve “DenizBank çalışanları” olmak üzere 6 farklı kategori yer alıyor. Yarışmanın bu yılki tema konusu, üretimde ve verimlilikte sürdürülebilir büyüme sağlayan, sadece bugünü değil, yarını da planlayan bir sektör hedefi ile “Milli Tarım” oldu.

Törende konuşan DenizBank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, tarım sektörüyle gönül bağları bulunduğunu; bu toprakların çocukları olarak, tarihi ve kültürel varlığının yanı sıra tarımsal zenginliğine sahip çıkmanın sorumluluğunu da yoğun şekilde hissettiklerini belirtti. Koçak; “Bizim için üreticimize hizmet aynı zamanda ülkemize hizmet anlamına geliyor. Birincil hedefimiz elbette üretimde verimliliği ve çiftçimizin dünyadaki rekabetçi gücünü desteklemek üzere tam kapsamlı bir danışmanlık hizmeti vermek. Bu yolda sunduğumuz finansal araçların yanında sosyal projeler ile de yanlarında yer almayı önemsiyoruz. Bakanlığımız ile beraber hayata geçirdiğimiz “Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması”, toprağın ve tarımın önemine vurgu yapan ve bu konuda farkındalık yaratma çabalarımızı destekleyen bir proje. Yarışmaya katkı sunan tüm katılımcılara teşekkür ediyor, ödül alan yarışmacıları gönülden tebrik ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz