Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, “Yuva Mahallesi ve Kazmaca köyü bölgelerinde şap hastalığı görüldü. Bu nedenle hayvan pazarımızı kapatma kararı alındı.” dedi.

Kırıkkale Valiliği ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü komisyonu tarafından geçtiğimiz aylar içerisinde belirlenen şap hastalığı nedeniyle kapatılan ve bir süre sonra açılan hayvan pazarı, hastalığın tekrar baş göstermesi üzerine yeniden kapatıldı.

İç Anadolu Bölgesi’nin bazı illerinde son günlerde artan şap hastalığı Kırıkkale’yi de vurdu. Geçtiğimiz günlerde Burdur Hayvan Pazarı’nın şap hastalığı nedeniyle kapatılmasının ardından, bu kez Kırıkkale hayvan pazarı yeniden kapatıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, “Yuva Mahallesi ve Kazmaca köyü bölgelerinde şap hastalığı görüldü. Bu nedenle hayvan pazarımızı kapatma kararı alındı.” dedi.

Aksaray, Kırşehir, Çorum gibi bölgelerde de hastalığın görüldüğüne değinen Kırbaş, “Hastalığın bitiş süresine kadar pazarımız kapatılmıştır. Bu konuda hayvan yetiştiricilerimizin gerekli tedbirleri almaları ve kurallara uymalarını istiyoruz. Amacımız kısa sürede hastalığı yapılacak çalışmalarla sona erdirmektir.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın