Mondelēz International Türkiye’den Avrupa’ya üst düzey atama

0
877

Mondelēz International Türkiye’de Sakız ve Şeker Pazarlama Liderliği görevini sürdüren Doğuş Kezer, Mondelēz International Orta Avrupa Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı.

Mondelez International Türkiye’de görevini Sakız ve Şeker Kategori Pazarlama Lideri olarak sürdüren Doğuş Kezer, Mondelēz International Orta Avrupa Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan, ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Yeditepe Üniversitesi MBA alanında yüksek lisans derecelerine sahip olan Doğuş Kezer, kariyerine 2004 yılında Anadolu Grubu’nda Finans Uzmanı olarak başladı. Ardından, 2005-2007 yılları arasında Anadolu Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanı Asistanı olarak görev yaptı.

2007 yılında Coca-Cola İçecek’te Ürün Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Doğuş Kezer, aynı şirketin pazarlama organizasyonu içerisinde Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü ve Pazarlama Müdürü olarak önemli sorumluluklar üstlendi. Kezer, bu süre zarfında yeni marka ve ürün lansmanları, tüketici promosyonları, fiyatlandırma, paket stratejileri ve shopper marketing alanında önemli projeler yürüttü.

2017 yılında Mondelēz International Türkiye’deki görevine Sakız ve Şeker Kategori Pazarlama Lideri olarak başlayan Doğuş Kezer, 2019 yılı Ağustos ayı itibariyle görevine Orta Avrupa Pazarlama Direktörü olarak devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın