VM Medical Park Kocaeli Hastanesi kansersiz yaşam için binlerce kişiye tarama yapacak

Post date:

Author:

Category:

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi kanserle mücadelede erken teşhisin önemine dikkat çekmek için büyük bir Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi başlattı. “Kansersiz yaşama destek sorumluluğumuzdur” projesi ile 40 yaş üzerindeki kadın ve erkeklere meme ve akciğer kanserine yönelik sağlık taramaları gerçekleştiriliyor.

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Nazlıhan Alkan, “Onkolojide teşhisten tedaviye ihtiyaç duyulan tüm bölümlerimizi bu ay itibariyle tamamladık. Bu imkanlarımızı ihtiyacı olanlara ulaştırmak Medical Park olarak sorumluluğumuzdur. Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi, Medikal Onkoloji, Meme Sağlığı Ünitesi, Hematoloji ve Onkolojik Cerrahi hocalarımızdan oluşan Onkoloji Konseyinde hastalarımız multidisipliner bakış açısıyla tek tek değerlendirilerek tedavileri planlanmaktadır. Çağımızın hastalığı olan kanserde erken tanının çok önemli olduğu ve hayati önem taşıdığı unutulmamalıdır” dedi.

Proje kapsamında binlerce kişiye ulaşılması hedefleniyor. Tarama programından yararlanmak isteyenlerin 444 44 84 ve 0530 510 61 09 numaralı telefonu arayarak randevu almaları yeterli.

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Bu besinler unutkanlığa iyi geliyor

Bir söz vardır, zaman zaman hepimiz kullanırız. “Dün ne yediğimi bile hatırlamıyorum.’’ Ya da gün içinde hangi eşyamızı nereye koyduğumuzu, yapmamız gereken işlerimizi bile unutabiliyoruz. Peki, bu unutkanlığın beslenmeye bağlı olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Pakdemirli: “2019 yılında 4,3 milyon ton yağlı tohum üretimi bekliyoruz”

Son 17 yılda 2,6 milyon ton olan toplam yağlı tohum üretiminin, %48 artarak yaklaşık 4 milyon tona yükseldiğini belirten Bakan Pakdemirli; “2019 yılında ise, 4,3 milyon ton üretim olacağını öngörüyoruz.” dedi.

Vücutta sıvı dengesine dikkat

Vücutta sıvı dengesinin korunması ve yeterli miktarda sıvı alımı, en önemli konuların başında geliyor.

Alerjik hastalara sonbahar uyarısı!

Polenler, alerjik kişilerde, ani gelişen tekrarlayıcı hapşırıklar, burun akıntısı veya tıkanması, burun ve damakta kaşıntı ve geniz akıntısı gibi belirtiler gösterebiliyor. Bazı kişilerde ise astım şeklinde görülebiliyor. Bu tip alerjilerin ilkbahar döneminde sık görüldüğü düşünülse de sonbahar aylarında da sıkça yaşanıyor. Peki, alerjilerden korunmak için neler yapmak gerekiyor?

Prof. Dr. Tekelioğlu: “Çok tescil, coğrafi işaretler kavramını öldürür.”

Coğrafi işaretin doğru ürüne verilmesi gerektiğine dikkat çeken Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜCİTA) Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu; "Çok tescil, coğrafi işaretler kavramını öldürür, tescile olan güvenin kaybedilmesine yol açar" dedi.

TMO’dan kuru üzüm fiyatı açıklaması

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kuru üzüm fiyatlarının düştüğü ve kurumun 8 liradan kuru üzüm aldığı iddialarına yanıt verdi. Yapılan açıklamada; “Kurumumuz, alıma başladığı günden itibaren 2 bin tonun üzerinde kuru üzüm alımı yapmış olup ortalama fiyat 9,83 TL/kg’dır. Kamuoyunda dile getirilen iddialarda yer aldığı gibi 8 liradan kuru üzüm alımı kesinlikle söz konusu değildir.” ifadelerine yer verildi.