VM Medical Park Kocaeli Hastanesi kansersiz yaşam için binlerce kişiye tarama yapacak

Post date:

Author:

Category:

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi kanserle mücadelede erken teşhisin önemine dikkat çekmek için büyük bir Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi başlattı. “Kansersiz yaşama destek sorumluluğumuzdur” projesi ile 40 yaş üzerindeki kadın ve erkeklere meme ve akciğer kanserine yönelik sağlık taramaları gerçekleştiriliyor.

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Genel Müdürü Nazlıhan Alkan, “Onkolojide teşhisten tedaviye ihtiyaç duyulan tüm bölümlerimizi bu ay itibariyle tamamladık. Bu imkanlarımızı ihtiyacı olanlara ulaştırmak Medical Park olarak sorumluluğumuzdur. Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi, Medikal Onkoloji, Meme Sağlığı Ünitesi, Hematoloji ve Onkolojik Cerrahi hocalarımızdan oluşan Onkoloji Konseyinde hastalarımız multidisipliner bakış açısıyla tek tek değerlendirilerek tedavileri planlanmaktadır. Çağımızın hastalığı olan kanserde erken tanının çok önemli olduğu ve hayati önem taşıdığı unutulmamalıdır” dedi.

Proje kapsamında binlerce kişiye ulaşılması hedefleniyor. Tarama programından yararlanmak isteyenlerin 444 44 84 ve 0530 510 61 09 numaralı telefonu arayarak randevu almaları yeterli.

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

III. Tarım Orman Şurası başladı

5 yıllık planla tarımın önümüzdeki 25 yılına ışık tutacağı belirtilen III. Tarım Orman Şurası Ankara’da başladı.

ORGÜDER Başkanı Doğan: “Organik üretime devletimizin desteğini bekliyoruz”

Organik Ürün Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (ORGÜDER), geçtiğimiz günlerde açıklanan 2019 Tarım Desteklerinin hali hazırda maliyetleri çok yüksek olan organik ürün üreticileri için yetersiz olduğunu açıkladı.

Bizi kim zehirledi?

Bir ay önce gıda denetiminin aksayan taraflarını bilmem kaçıncı defa yazmıştım. İstanbul, Edirne, Tekirdağ ve Kocaeli'nde birçok vatandaşın ıspanak yedikten sonra zehirlenmesi (sadece İstanbul'da 149 kişi) konuyu tekrar gündeme taşıdı.

Sürdürülebilir tarım ve gıda birbirine bağlıdır

Sürdürülebilir tarım ve gıda birbirine bağlıdır. Ancak ortaya çıkan gıda atıkları sürdürülebilirlik ilkesine aykırıdır.

Çiftçinin kredi borçlarını görüştüler

Bakan Pakdemirli ve bürokratları, TZOB Genel Başkanı Bayraktar’ı ziyaret etti. Bayraktar, Bakan Pakdemirli’ye çiftçilerin acilen borç erteleme kararını ve kredi borçlarının yeniden, faizsiz olarak yapılandırılmasını beklediklerini belirtti.

Diyabet hakkında doğru sanılan 14 yanlış!

Diyabet hakkında toplumda doğru sanılan yanlış bilgiler ve bu yönde hareket edilmesi nedeniyle hastalığın tanısı geç konabiliyor, tedavide hedefe ulaşılamıyor ve diyabetin yol açtığı kalp ile damar hastalıkları, görme kaybı, böbrek hastalığı ve ayak yaraları gibi olumsuzluklar artabiliyor. Peki, hastaların hayatını zorlaştıran bu hatalı bilgiler neler?