LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si, lösemi ve kanser tanısı konan çocuklarına gerekli protein ağırlıklı beslenmeyi sağlayamıyor. Oysaki kanser tedavisinde protein ağırlıklı sağlıklı beslenme olmazsa olmazlardan…

LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si, lösemi ve kanser tanısı konan çocuklarına gerekli protein ağırlıklı beslenmeyi sağlayamıyor. Oysaki kanser tedavisinde protein ağırlıklı sağlıklı beslenme olmazsa olmazlardan… 12 ay boyunca hasta çocuklara ve ailelerine taze et ve et ürünleri dağıtan LÖSEV, vatandaşların vekaleten kurban bağışlarını bekliyor!

Lösemi ve kanser hastalarının tedavisinde kullanılan ilaçlar vücut savunmalarını yok ediyor. Tedavi sürecinde protein ağırlıklı sağlıklı beslenme, vücut direncini artırarak iyileşmeye önemli katkı sağlıyor. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca hasta çocuklara ve ailelerine taze et ve et ürünleri dağıtıyor.

1990’lı yıllarda lösemide tedavi başarısı %20 civarındaydı. LÖSEV, bugün, Ankara’daki LÖSANTE Hastanesi’nde tedavide %92 başarıya ulaşıldığına dikkat çekiyor. Bunun kişiye özel tedavilerle, sağlıklı beslenme ve mükemmel bakımla elde edilen bir sonuç olduğunu vurgulayan LÖSEV, vatandaşların vekaleten kurban bağışlarını bekliyor!

Kurban kestirmek istemeyenler de “bayram bağışı” yaparak lösemili ve kanserli çocukların gülümsemesine katkıda bulunabilir. Bayram bağışlarıyla çocukların ücretsiz tedavi giderleri karşılanıyor.

Bağışlar LÖSEV Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Samsun, Kayseri irtibat ofislerinden, bankalardaki bağış ekranlarından ya da https://www.losev.org.tr/bagis/kurban.html linki üzerinden online olarak yapılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın