TSÜAB’ın yürüttüğü URGE faaliyetleri sonucunda ilk yurt dışı ihracatını gerçekleştiren firmalar olduğu gibi ihracat pazarını, eğitim ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri sonucunda genişleten firmalar da oldu.

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB), Ticaret Bakanlığı’ndan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” tebliği kapsamında aldığı destekle, 2012 yılından bu yana yürütmeye devam ettiği URGE faaliyetlerine, “Tür Grubu Bazında Projeler” ile devam edecek.

TSÜAB, 2012 yılından bu yana yürütmeye devam ettiği URGE faaliyetlerine “Bölgesel bazlı/farklı türleri içeren projeler” yerine “Tür Grubu Bazında Projeler” ile devam edecek.

Birliğin konuya ilişkin açıklamasında; proje uygulamalarından edinilen deneyimlerin, projelerin “Bölgesel bazlı/farklı türleri içeren projeler” yerine “Tür grubu bazında projeler” olarak uygulanmasının eğitim ve yurt dışı pazarlama faaliyetlerinde daha verimli ve hedef odaklı uygulamayı mümkün kılacağını gösterdiği ifade edildi. Programın ikinci aşaması olarak uygulanmaya başlanan tür bazlı projeler ile firmaların ihracat kapasitelerinin artışına olumlu katkı sağlanmasının hedeflendiği de kaydedildi.

URGE sonucu firmalar ihracat yapma şansı yakaladı

Bugüne kadar 609 TSÜAB Üyesi Tohumculuk Firmasının kurumsal ve teknik kapasite gelişimine yönelik çeşitli eğitimler aldığı URGE-Programında, 312 firma ile yurt dışı pazarlama faaliyetleri kapsamında 17 ülkeye ziyaret gerçekleştirildi.

TSÜAB’ın yürüttüğü URGE faaliyetleri sonucunda ilk yurt dışı ihracatını gerçekleştiren firmalar olduğu gibi ihracat pazarını, eğitim ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri sonucunda genişleten firmalar da oldu. Proje faaliyetleri sonucunda bazı firmalar 50 bin ila bir buçuk milyon dolar arasındaki farklı büyüklüklerde ihracat yapma fırsatı buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın