Pakdemirli, G20 Tarım ve Su Bakanları Toplantısına katılacak

0
3631
G20 Tarım ve Su Bakanları toplantısına katılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, Suudi Arabistan’ın başkanlığında 12 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan G20 Tarım ve Su Bakanları toplantısına katılacağı bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamada, G20’nin “Tarım ve Su” temalı oturumunda Türkiye’yi heyet başkanı olarak Bakan Bekir Pakdemirli’nin temsil edeceği belirtildi. Covid-19 salgını sebebiyle video konferans yöntemiyle yapılacak olan toplantıda Bakan Pakdemirli’nin, mevkidaşlarına hitaben bir konuşma yapacağı, toplantıda ayrıca Türkiye’nin kendi G20 dönem başkanlığında başlattığı gıda kaybının ve israfının önlenmesi konusunun da ele alınacağı kaydedildi.

Toplantı sonunda; gıda güvenliği, beslenme, kırsal kalkınma, tarımda dijitalleşme ve sürdürülebilir su yönetimi gibi konular ile Covid-19 kapsamında G20 ülkelerinin alabileceği önlemlere ilişkin ortak bir bildirinin imzalanması bekleniyor. 

.

G20 Tarım ve Su Bakanları toplantısına Rusya, Çin, ABD, Almanya, Fransa, Güney Kore, Hindistan ve Güney Afrika gibi ülkelerden bakan ve bakan yardımcıları düzeyinde katılım sağlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here