Orman Genel Müdürlüğü’ne sözleşmeli pilot ve makinist alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, 4/B sözleşmeli statüsünde 1 Sözleşmeli Pilot ve 1 Uçak Bakım Kontrol Makinisti alınacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, 4/B sözleşmeli statüsünde 1 Sözleşmeli Pilot ve 1 Uçak Bakım Kontrol Makinisti alım ilanı yayınladı.

Adaylarda; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik hizmetini yapmış olmak, Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek gibi genel şartların dışında bir takım teknik şartlar da aranıyor.

Pilot alımında, Minimum 3000 saat helikopter uçuşu ve CPL (H) IR FI lisansına sahip (tercihen S70 tip intibaklı) olmak; Uçak Bakım Kontrol Makinistinde ise İş jeti uçaklarında en az 5 yıllık bakım makinistliği tecrübesine sahip olmak (tercihen Citation serisi uçaklarda çalışmış olmak) şartı aranıyor.

Alım ilanında, başvuruların; Beştepe Mah. Söğütözü Cad.No:8/1 06560 YENİMAHALLE / ANKARA (Tel:0 312 296 41 24)” adresindeki Orman Genel Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Havacılık Şube Müdürlüğü adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacağı belirtildi.  Başvurular, 17.02.2020 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp 21.02.2020 Çarşamba saat 16.00’da sona erecek. Bu tarihten önceki/sonraki müracaatlar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak.

Pilot ve Uçak Bakım Kontrol Makinisti alım ilanının detayları ve başvuru şartları Orman Genel Müdürlüğü web sitesinde yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın