Manisa’da ekolojik tarım üretimine başlayan cemiyet hayatının tanınmış ismi Dilek Birgen, yetiştirdikleri ekolojik ürünlerin satışına, eylül ayından itibaren DB markası altında internetten başlayacaklarını açıkladı.  

 

Dilek Birgen

Cemiyet hayatının tanınmış simalarından Dilek Birgen, ekolojik ürün üretimi için kolları sıvadı.

Ekolojik üretim için Manisa’nın 1500 metre rakımlı Osmaniye ve Dağhacıyusuf dağ köylerini seçen Birgen, yöreye ait başta kuru baklagil, kuru yemiş olmak üzere tarhana, kestane, ceviz, badem, Manisa yaprağı gibi yerel ürünlerin ekolojik üretimine başlayacaklarını söyledi.

Birgen, ürünlerin DB markası altında Eylül ayından itibaren internet üzerinden satışa sunulacağını da sözlerine ekledi.

Trabzon hurması da yetiştireceklerini söyleyen Birgen, şimdiden pek çok ünlü restaurant ve gourmet marketlerden talep gelmeye başladığını belirtti.

Son yıllarda gıda alanında organik, doğal ve ekolojik kavramlarının kısa sürede sağlıklı yaşam ve beslenmenin olmazsa olmazları arasına girdiğine dikkat çeken Birgen, bu konuda doğanın dengesini korumaya katkı sağlamanın en önemli isteği olduğunu ifade etti.

Birgen; “Üretimden tüketime sağlıklı ve doğal ürünleri özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin hem tüketmelerini hem de bu ürünleri tanıyarak önümüzdeki süreçte bilgili, üretici dostu birer tüketici olmalarını istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın