Mobil Tır, İstanbul ve Tekirdağ’ın ardından İzmir için yola çıktı

Denizbank’ın İstanbul ve Tekirdağ’ın ardından İzmir için yola çıkan Mobil Tır’ı sağlık, finans ve yetiştiricilik eğitim hizmeti vermeye devam ediyor.

AXA Sigorta, İzmir Köy-Koop, İzmir Veteriner Hekimleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi iş birliğinde 20 Mayıs 2019 tarihinde İzmir’de başlayan ve bir ay sürecek yolculuk kapsamında, Buca’nın Kırıklar, Doğancılar, Karacaağaç, Belenbaşı, Kaynaklar köyleri ve Bergama, Kınık, Foça, Kemalpaşa, Bayındır, Tire, Ödemiş ve Kiraz ilçelerinde çiftçilere sağlık bilgilendirmesi hizmeti, yetiştiricilik ve finans eğitimleri verilecek.

Söz konusu buluşmalarda yöre halkına tarım sektöründe karşılaşabilecekleri hastalıklar ve korunma yöntemleri hakkında eğitimler verilecek. Eğitimlerin yanı sıra  ‘Koop-tuk Geliyoruz’ etkinlikleri kapsamında çocuklarla boyama etkinlikleri ve DenizBank sponsorluğunda çekilen ‘Bizim Köyün Şarkısı’ filmi gösterimi de yapılacak.

DenizBank Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede,  tarım sektöründe yüzde 42 pazar payına sahip olan bir kurum olarak üreticileri her alanda desteklemeye devam ettiklerini ifade etti.

AXA Sigorta Pazarlama ve Satış Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan; “İzmir’de DenizBank Mobil Tır ile gerçekleştireceğimiz ziyaretlerimiz kapsamında anlaşmalı doktorlarımızla çiftçilerimiz ve ailelerine yönelik olarak meme kanseri, enfeksiyonlar, çocuk hastalıkları, aşılanma, zehirlenme gibi pek çok konuda düzenleyeceğimiz seminerler, çocuklar için ortopedik kontrol hizmeti, göz ve diş muayenesinin yanı sıra check-up hediye paketlerimizle çiftçilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. Bu ziyaretlerin bize sigorta güvencesi altında yaşamanın önemini de vurgulama fırsatı da vereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

İzmir Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer ise şunları söyledi: “Tüm dünyanın üzerinde durduğu tarım ve kooperatif örgütlenmesinin ülkemizde daha bilinçli yapılması adına her konuda olduğu gibi eğitim şart dedik ve kooperatifçi gençlerimizin projesi olan ‘Koop-tuk Geliyoruz!’ ile Buca’dan hikâyemize başlıyoruz. Hem üreticiyi hem tüketiciyi korumak, bilinçlendirmek adına iyi tarım uygulamalarının bilinçli bir şekilde geliştirilmesi için yola çıkıyoruz.”

İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Gökhan Özdemir, projenin kendileri için en değerli kısmının; üretim için çıkılan yolda bilinçli bir kitle yetiştirmeyi hedeflemesi olduğunu kaydederken, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi 2. Başkanı Ela Dalçam ise bu proje ile İzmir Şube olarak üreticilerin yanında olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın