İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'dan şarbon vakasına soruşturma talebi...

Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki şarbon vakasına ilişkin, ciddi bir halk sağlığı tehlikesi bulunmasına rağmen konuya ilişkin yeterli bilgilendirme yapılmadığını savunan İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının soruşturma başlatması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Gölbaşı’nda bir çiftlikte bulunan Et ve Süt Kurumuna ait büyükbaşların bir kısmının telef olduğunu ve çiftliğin şarbon nedeniyle karantinaya alındığını aktardı.

Oral, Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki şarbon vakasına ilişkin Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının soruşturma başlatması gerektiğini söyledi.

Ciddi bir halk sağlığı tehlikesi bulunmasına rağmen konuya ilişkin yeterli bilgilendirme yapılmadığını savunan Oral, ayrıntılı açıklama yapılmasını istedi.

Ankara için bir sağlık krizinin kapıda olduğunu iddia eden Oral, “Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığımız, varsa ihmaller ve bunların müsebbipleri hakkında soruşturma başlatmalıdır. Bütün Ankaralıları ve kamuoyunu bu vahim hadiseyi takip etmeye davet ediyorum. Bizler meselenin takipçisiyiz.” dedi.

Kaynak: MeclisHaber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın