Mersin Erdemli Belediyesi bölgede bulunan üreticilere nefes aldırmak için dev bir projeyi devreye sokuyor. Projede, 500’den fazla üretici, bölgede ürettikleri ürünleri sanal dünyada satışa sunacak. Satışlar ise talebe göre hem toptan hem de perakende olarak yapılacak.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu: “Online Erdemli projesi ile üreticilerimizin pazar ağı büyüyecek.”

Konuyla ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu şunları söyledi: “Üretici ile tüketiciyi aynı zamanda da toptancıyı sanal dünyada buluşturmayı hedefliyoruz. Bu nedenle e-ticaret dünyasının uzman şirketi Proticaret ile işbirliği yaptık. Bu projede 500’den fazla üreticimizi sanal dünyaya taşıyacağız”.
Mersin’de üreticinin ürünlerini sanal pazarla buluşturacak olan, ‘Erdemli e-ticaret dijital dönüşüm Projesi’nde başvurular başladı. Projeye başvurular, ‘eticaret.erdemli.bel.tr’ adresinden yapılıyor.”

Erdemli’de yetişen ürünlerin tek tuşla dünya pazarıyla buluşacağını söyleyen Başkan Tollu, şöyle devam etti: “Online Erdemli projesi ile üreticilerimizin pazar ağı büyüyecek. Belediye olarak üreten, ürettiğini artı değere dönüştürecek. Bu anlamda değişen ve dijitalleşmenin giderek önem kazandığı bu yeni dünyaya dahil olacağız. Hayata geçirdiğimiz ‘E-ticaret projesi’ de bu vizyonumuzun bir parçasıdır. Bu projeyle; üreticilerimiz ürünlerini pazarlarken yalnız yerli pazarla kalmayacak, ürünler hem kendi ülkemizde hem de dünya sofralarında yerini alacak. Kısacası pazar ağımız büyüyecek, üreticimiz artık ürünlerini tarladan sofraya, tek tuşla gönderebilecek.”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, projenin amacı konusunda şu bilgileri paylaştı: “Projenin ilk amacı, üreticinin ürününe değer katmak. İkinci olarak ise tüketicinin sofrasına daha kaliteli ürünler sunmak. Çünkü günümüzde asıl formunu kaybetmiş pek çok ürün tüketiciye sunuluyor. Projemiz, Erdemli üreticisinin, tüketiciye ilk elden götürülmesine aracılık etmeyi amaçlıyor.

Dünya değişiyor, teknolojinin ilerlemesiyle tüketici eğilimleri de değişiyor. Bunu özellikle pandemi sürecinde çok iyi analiz ettik. Geleneksel pazarlama yöntemleriyle girdiğimiz ticaret artık yok olmak üzere. Bunun yerini dijital pazarlama aldı. Bu anlamda yeni ticaret anlayışına dahil olarak üreticimizin ve ilçemizin kalkınması istiyoruz. Dijital dönüşüm ağına biz de Erdemli olarak dahil olmalıyız.”

Başkan Tollu, Erdemli Dijital Dönüşüm Projesinin açılış töreninin yarın Erdemli Kültür Merkezinde yapılacağı bilgisini de verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın