12.7 C
Ankara
Cumartesi, Şubat 27, 2021

İthal buğdayın fiyatı rekor kırıyor

Okumalısınız!

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını duyurdu.

TÜRK-İŞ: Hayat pahalılığı enflasyon artışıyla dayanılmaz noktada…

TÜRK-İŞ’in Şubat 2021 Açlık ve Yoksulluk Sınırı araştırmasında; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2.718,89 TL olarak belirlendi. Araştırmada, gıda harcamasının genel fiyat artışının üzerinde olmasının “yaşanan enflasyonu” daha da katlanmaz duruma getirdiği vurgulandı.

TÜİK’ten akıllarda soru işareti bırakan kırmızı et istatistikleri duyurusu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı Kırmızı Et Üretim İstatistikleri bültenini yayınlamayı ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. TÜİK’ten yapılan açıklamada, istatistiklerin yayınlanacağı tarih de belirtilmedi.
Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Yerli çiftçiye ekmeklik buğday için 1650 lira taban fiyat açıklanırken, TMO elin çiftçisinden 2400 liradan ekmeklik buğday ithal edecek!

İthal buğday fiyatları durdurulamıyor. Milli Gazeteden Sadettin İnan’ın haberine göre, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 400 bin ton ekmeklik buğday ithalatı ihalesini bugün yaparken fiyatlar da rekor kırarak 2 bin 500 liraya dayandı. İhalede oluşan fiyatları yine Türkiye kamuoyuna ilk duyuran Ziraat Mühendisi Faik Toy oldu.

Ekmeklik buğday ithalatında 7’nci ihale bugün yapıldı

TMO, hasatta sonra 7’inci ekmeklik buğday ithalat ihalesini bugün yaptı. 400 bin ton ekmeklik buğday ithalat ihalesinde oluşan fiyatlar rekor kırarak 2500 liraya dayandı. Yerli çiftçiye 1650 liraya taban fiyat açıklanırken, TMO’nun gelinen noktada 2400-2500 TL arasında buğday ithalat edecek olması dikkat çekti. 

Hasattan sonra ithal edilen ekmeklik buğday miktarı 2 milyon 490 bin tona çıktı

TMO, 25 Ağustos’ta ilk ekmeklik buğday ithalat ihalesini yaparken, bugün yapılan 400 bin tonluk ihale ile 7’nci ihalesini yapmış oldu. İlk 6 ihalede 2 milyon 90 bin ton ekmeklik buğday ithal eden TMO, bugünkü yapılan ihale ile birlikte ithal ekmeklik buğday miktarı 2 milyon 490 bin tona çıktı.

Haberin devamı için: Milli Gazete

Son Haberler

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet'yi satın aldığını duyurdu.