Çaykur’dan kontenjan uygulaması ve yaş çay alımlarına ilişkin açıklama

Çaykur, üreticilerin henüz taze olan çaylarını acele etmeden, Çaykur alım ekibi ve kendilerini zor duruma düşürmeden toplamaya devam ettikleri sürece bu günlerde uyguladığı günlük yaş çay alım kontenjanına devam edileceğini açıkladı.

Çaykur Genel Müdürlüğü kontenjan uygulaması ve yaş çay alımlarına ilişkin yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, 19 Mayıs’ta başlanan ve bayramda da kesintisiz devam eden çay alımında en son 12.500 ton ve bir önceki gün de 9.500 ton yaş çay alımı yapılarak işleme kapasitesinin çok çok üzerine çıkıldığı belirtildi.

Kurumun, şu ana kadar uyguladığı dengeli, kontrollü kontenjan miktarlarının devamı için çay alımlarının bu rakamların altında gerçekleşmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Üreticilerimiz henüz taze olan çaylarını acele etmeden, alım ekibimiz ve kendilerini zor duruma düşürmeden toplamaya devam ettikleri sürece bu günlerde uyguladığımız günlük yaş çay alım kontenjanına devam edilebilecektir.

Aksi durumda ise kaliteli ürün alımı ve üretimi için mecburen daha düşük kontenjan uygulamalarına gidileceğinden acele etmeyelim, Çaykur kota miktarı kadar çay alımı yapacaktır.

Ülke olarak birlik beraberlik içerisinde olduğumuz bu özel dönemlerde aynı birlikteliği ve dayanışmayı; üreticilerimizle, çalışanlarımızla ve bütün sektör bileşenleriyle birlikte çay alımlarında da sağlayacağımızdan hiçbir şüphemiz yoktur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın