Çaykur, ikinci sürgün döneminde 232 bin ton yaş çay alımı yaptı

Çaykur, ikinci sürgün döneminde üreticilerden 232 bin ton, toplamda ise 480 bin ton yaş çay alımı yapıldığını duyurdu.

İkinci sürgün çay alımlarında sona gelindiğini bildiren Çaykur, ikinci sürgün döneminde üreticilerden 232 bin ton, toplamda ise 480 bin ton yaş çay alımı yapıldığını duyurdu. Dekar başına günlük çay alımlarının en az 40 kg ve üzerinden devam ettiği belirtilen açıklamada, her geçen gün yapılacak artışlarla sürgün sürecinin tamamlanacağı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, kurumun koronavirüs sürecine ilişkin aldığı tedbirlere de yer verildi. Toplumsal ihmal ve mevsim şartlarının oluşturduğu rehavet sonucunda dünyada olduğu gibi ülkemizde ve bölgede hastalık seyrinde artış ivmesi gözlendiği kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Teşekkülümüzde de son dönemlerde birkaç fabrikamızda münferit vakaların olduğu anlaşılmış ve ilgili personellerimizle alakalı gerekli işlemler derhal yapılmıştır. İşyeri Müdürlüklerimiz tarafından yapılan tahkikat neticesinde hastalığa maruz kalan birkaç çalışanımızın; görev yaptıkları birim ve çalışma alanlarının sosyal mesafeye uygun, en az çalışanın olduğu soldurma veya kıvırma üniteleri çalışanları olduğu anlaşılmıştır.

Dolaysıyla; hastalığın iş yeri merkezli bulaş olmadığı, dışarıdan veya başka etkileşimlerden kaynaklanabileceğini tahmin etmekteyiz.  

Ancak Teşekkül olarak bizler yine de; mesafe, maske ve temizlik kurallarının en üst seviyede uygulanmasına yönelik olarak işletme Müdürlüklerimize yeniden uyarılar yaparak daha dikkatli davranmaları gerektiği hatırlatılmıştır. Çalışanlarımızın sağlığı her şeyden önce gelmekte, çalışma arkadaşlarımızın da doğru uygulama ve kurallara uyma noktasında görevli ve yetkili personellerimize yardımcı olmaları gerekmektedir.

Pandemi döneminin seyri ve vakaların artış trendi; mücadelenin henüz bitmediğini, bireysel ve toplumsal olarak kurallara mutlaka uyulması gerektiğini millet olarak bizlere bir süre daha sabırlı ve kararlı davranmamız gerektiğini maalesef çok acı bir biçimde yaşatarak hatırlatmaktadır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın