Bayer, gençleri tarım zirvesinde bir araya getiriyor

Bayer’in iki yılda bir gerçekleştirdiği Bayer Youth Ag Summit-Bayer Gençlik Tarım Zirvesi, bu yıl Brezilya’da düzenleniyor. Zirvede Türkiye’yi, küçük ölçekli tarla sahipleri ve çiftçileri bölgesel kooperatifler çatısı altında birleştirme projesiyle Uğur Gönül temsil edecek.

Bayer, Gençlik Tarım Zirvesi (Youth Ag Summit) için 45 farklı ülkeden 100 katılımcıyı belirledi. Bu yılki Gençlik Tarım Zirvesi 4-6 Kasım tarihleri arasında Brezilya’da gerçekleşecek. Zirvede Türkiye’yi küçük ölçekli tarla sahipleri ve çiftçileri güçlü bir iş birliği için bir araya getirerek bölgesel kooperatifler çatısı altında birleştirme dolayısıyla hem ürünleri hem de bilgileri paylaşma fikriyle Uğur Gönül temsil edecek.

Bayer Tarımsal Eğitim Programının bir parçası olan Gençlik Tarım Zirvesi; 18-25 yaş arasında fark yaratan gençleri, 2050 yılına kadar artan dünya nüfusunun nasıl besleneceği konusunda sorunların üstesinden gelmek için bir araya getiriyor. Bu yılki başvurularda Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında gıda güvenliğinin sağlanması için her katılımcı bir fikir belirledi. Bayer, zirve kapsamında toplamda 140 aşkın ülkeden 2800’den fazla başvuru aldı.

Bayer Tarım Ürünleri yöneticilerinin yaptığı değerlendirme sonucunda seçilen Yaşar Üniversitesi Hukuk öğrencisi Uğur Gönül; zirveyle ilgili olarak “Gençlerin sürdürülebilir kalkınma hedeflerini tartıştığı ve daha iyi bir gelecek için fikir ürettiği böyle bir platformda yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın