BASF, ayçiçeği tohumu şirketi Euralis Semences ile dağıtım anlaşması imzaladı.

1,3 milyar Euro değerindeki Avrupa ayçiçeği pazarına girmek ve ayçiçeğine yönelik mevcut portföyünü tamamlamak üzere BASF, Euralis Semences ile bir dağıtım anlaşması imzaladığını duyurdu. Şirketten anlaşmaya ilişkin yapılan açıklamada; “yenilikçi hibrit ayçiçeği çeşitlerini değerlendirmek ve bunların düzenli bir şekilde pazara sürülmesini sağlamak; bununla birlikte Avrupa bölgesindeki ayçiçeği yetiştiricilerine daha kapsamlı bir ticari çözüm portföyü sunmak amaçlandığı” belirtildi.

Açıklamada; hibrit ürünlerin, BASF Clearfield® Plus teknolojisini içerdiği, ayçiçeği hibrit tohumlarının pazara ilk olarak 2020’de sürülmesinin planlandığı da kaydedildi. Euralis’in, BASF ile imzaladığı dağıtım anlaşmasının yanında, Euralis markası altında kendi portföyünü dağıtmaya devam edeceği bilgisi de açıklamada yer aldı.

BASF Tarım Çözümleri Bölümü Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve BDT Kıdemli Başkan Yardımcısı Livio Tedeschi, yeni anlaşma için “Ayçiçeği, Avrupa için önemli bir mahsul. Sağlık için çok yararlı olduğundan, modern beslenme alışkanlıklarında önemli bir rol oynuyor. Ayçiçeği ayrıca nöbetleşe ekim için son derece önemli. Bu ortaklık sayesinde, müşterilerimiz için daha da güçlü bir ortak olmak adına, tohum ve tohum teknolojileri alanına daha fazla yatırım yapıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

1 Yorum

  1. soru şu olmalı..basf ın anlaştığı eurallis şirketi dünyanın bir numaralı gdo lu soya fasulyesi üretici ve dağıtımcısı mıdır. Ayçiçek de acaba gdo dener mi………. yıllardır video ve ses kasedi üreten bir basf şirketi neden tohum işine girer… kar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın