Alımı yapılacak personelin pozisyonlarının vize işlemlerinin Maliye Bakanlığında tamamlandığını kaydeden Bakan Çelik, ÖSYM Başkanlığı ile birlikte yerleştirme işlemleri çalışmalarına başladıklarını, büyük ihtimalle Ramazan Bayramı sonrası alımlara başlanacağını açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımı konusunda  açıklamalarda bulundu. Bir süreden beri gündemlerinde olan personel alımı hususunda neticeye varmış bulunduklarını ifade eden Bakan Çelik, personel alımı konusunda şu bilgileri paylaştı:

“Taşra teşkilatlarımızda görev yapmak üzere sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekim alımı yapacağız.

Alımı yapılacak 2 bin 58 sözleşmeli personelin 1341’i mühendis (874 ziraat, 328 gıda, 96 su ürünleri, 10 balıkçılık teknolojisi, 33 harita ve 717’si veteriner hekimden oluşacak.

Bu belirlemeleri yaparken il ve ilçelerdeki ihtiyaçları dikkate aldık.

Ayrıca gıda mühendislerinin büyükşehirlerde, veteriner hekimlerin ise hayvancılığın yoğunlukta olduğu bölgelerde yoğun olarak istihdam edilmesine dikkat ettik.

Alımı yapılacak personelin pozisyonlarının vize işlemleri Maliye Bakanlığında tamamlandı. ÖSYM Başkanlığı ile birlikte yerleştirme işlemleri çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. ÖSYM’nin belirleyeceği yerleştirme takvimi doğrultusunda müracaat ve yerleştirme işlemlerine başlanacak. Tercihler, büyük ihtimalle Ramazan Bayramı sonrası alınmaya başlanacak.

Öte yandan Tarım Kredi Kooperatiflerine alınacak 500 kişinin başvuru süreci neticelendi. Müracaatlara yönelik ön incelemelerin tamamlanmasının ardından mülakat yapılacak. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ile mülakat yer ve saati 19 Haziran’da açıklanacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) ise yıl içinde 200 kişi alacağız. Bu konudaki detayları ise önümüzdeki günlerde netleştireceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın