Ana Sayfa Röportaj

Röportaj

Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu ile popülizmden gerçeğe coğrafi işaretli ürünler

Coğrafi İşaret tescilindeki son gelişmeleri ve bu hızlı temponun getirdiği aksaklıkları YüciTA Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu ile konuştuk.

Prof. Dr. Tekin: “Ciddi yaptırımlar uygulanmadan tağşişin önüne geçilemez!”

Bitkisel yağ denilince, kamuoyunda tartışılan en önemli konuların başında taklit ve tağşiş geliyor. Bunların tespiti konusunda sıkıntı yaşanmadığını söyleyen YABİTED Başkanı Prof. Dr. Aziz Tekin, “Ancak ifşa dışında caydırıcı önlemler alınmadığı ve para cezası dışında ciddi yaptırımlar uygulanmadığı sürece tağşişlerin önüne tam anlamıyla geçilemeyeceği kanaatindeyim.” diyor.

Prof. Dr. Emre Alkin: “Devletin kurgulaması iş yaratmaya yönelik olmalı”

Prof. Dr. Emre Alkin: "Kendimize göre değil de bize benzer ülkelere göre bakarsak, yabancı sermayede çok geride olduğumuzu görürüz. Yani, bize gelmiyor yabancı sermaye. Dünyada dolaşan yabancı sermaye miktarı büyüdükçe elbette bize gelen rakam da büyüyecek. Fakat bu rakamlar, Türkiye’ye yakışan rakamlar değil. Bir kere bunu söylemek lazım."

“Makarnayı seviyoruz ve herkese sevdireceğiz!”

Röportaj: Metin Ertunç Ben en çok uzun makarnayı severim; spagetti dedikleri türü. ‘Uzun makarna’ olarak daha çok seviyorum 🙂 çocukluğumdan kalma… Spagetti denilince nedense aklıma...

Şok diyet(!) yapıp, sağlığınızdan olmayın!

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nevin Şanlıer, medyatik, popüler, mucizevi ve şok diyetler konusunda uyarıda bulundu:...