Geçen yıl hayata geçirdiği “Çocuklar İçin İyi Yaşam Mağaza Turları” projesine bu yıl da devam eden Migros, 81 bin çocuğa dengeli beslenme, hareket etmenin önemi ve doğru alışverişin püf noktalarını öğretti.

Proje kapsamında Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte, çocuklara yönelik ‘Sağlıklı Büyüme Rehberi’ hazırlayan Migros, bu rehber eşliğinde, bu yıl 65 ildeki mağazalarında çocuklar için keyifli bir mağaza turu gerçekleştirdi.

Çocuklar etiket okumayı ve alışverişin püf noktalarını öğrendi

Migros’tan yapılan açıklamada; Migros mağazalarında dört gün boyunca düzenlenen 20 kişilik turlarda ‘İyi Yaşam’ eğitimi alan çocukların; meyve-sebzelerin faydalarından, ürünlerin raflara ulaşana kadar geçirdiği kontrol süreçlerine ve İyi Tarım Uygulamaları’na kadar birçok bilgiye ulaştığı bildirildi.

Turlarda dengeli beslenme ve hareket etmenin önemi vurgulandığı kaydedilen açıklamada, proje ile ilgili şu bilgiler yer aldı:

“Çocuklar; şarküteri ve kasap reyonlarından alışveriş yapmayı, kg ve adetli alınan ürünler arasındaki farkı, etiket okuma ve indirimli ürünleri ayırt etme gibi gündelik hayatı kolaylaştıran bilgilere de sahip oldular. Çevreci uygulamalar ve geri dönüşüm faaliyetleri ile ilgili olarak da çocukların daha iyi bir gelecek için yapabileceği katkılar anlatıldı. Migros, ‘İyi Yaşam’ eğitimlerine katılan çocuklara, içerisinde çeşitli ürün indirimleri olan Money Club kartının yanında Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte hazırlanan ‘Migros Sağlıklı Büyüme Rehberi’ kitabı hediye edildi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın