Yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Van ve İstanbul Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Olağan Genel Kurul toplantıları gerçekleştirildi. Van PERDER’de Faruk Tasan, İstanbul PERDER’de ise Ramazan Ulu, Yönetim Kurulu Başkanlıklarına oy birliği ile yeniden seçilerek, güven tazelediler.

Türkiye genelinde 15 bölgede PERDER dernekleriyle perakende sektörünün büyümesi ve gelişmesi için çalışmalarını yürüten Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) Van ve İstanbul PERDER Olağan Genel Kurul Toplantıları yapıldı. Van’da Faruk Tasan, İstanbul’da ise Ramazan Ulu, Yönetim Kurulu Başkanlıklarına oy birliği ile yeniden seçilerek, güven tazelediler.

İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu
İstanbul PERDER Başkanı Ramazan Ulu

Ulu: “2 yılda üye sayımız 41’den 56’a ulaştı.”

İstanbul PERDER başkanlığına yeniden seçilen Ramazan Ulu, yeni görev döneminde perakende sektörüne katkı sunacak projeler ortaya koyacaklarını vurguladı. İlk dönemde yeni yerel grupların İstanbul PERDER ailesine katılmasına odaklandıklarını anlatan Ulu, şunları kaydetti:

“Geride bıraktığımız 2 yılda üye sayımız 41’den 56’a ulaştı. Aynı zamanda mevcut üyelerimizle hemen her hafta gerçekleştirdiğimiz istişare toplantılarıyla tek yürek olarak hareket etmeye başladık. Sosyal sorumluluk projeleri, çalışan eğitimleri, sektörel toplantılar ve ‘Yerli Market’ gibi önemli projelerle verimli bir dönemi geride bıraktık. Müşteri memnuniyetini artırmak, tedarikçi ilişkilerini geliştirmek, mağazalarımızda tüketicilerin isteklerine fazlasıyla yanıt verecek birçok yeniliği hayata geçirmek için de önemli mesai harcadık. Bu tutum bize birçok alanda güç verdi. Önümüzdeki dönemde de yenilikçi yaklaşımımızla, daha organize bir yapı halinde tüketicilerimize en iyi hizmeti sunacağız. İstihdama, ülke ekonomisine güç katmaya devam edeceğiz. Tüm üyelerimize, paydaşlarımıza teşekkür ederiz.”

Toplam bin 245 şube ile faaliyet yürüten İstanbul PERDER’in Yönetim Kurulu üyeleri şöyle: Ramazan Ulu, Cemal Özen, Mahmut Kara, Faruk Güzeldere, Soner Doruk, Kemal Parlak, Reşat Narman, Dursun Korkmaz, İskender Taşçı, Mahmut Karadağ, Zeki Paşalı, İhsan Biçen, Ümit Kuruş, Hikmet Sancak, Rahmi Kartal, Cafer Seyhan, Tamer Dönmez, Özcan Kurt.

Van PERDER Başkanı Faruk Tasan
Van PERDER Başkanı Faruk Tasan

Tasan: “Amacımız, bölgemizdeki tüm yerel perakendecileri tek bir çatı altında toplamak”

Elite World Van Hotel’de düzenlenen toplantıda bir kez daha başkanlığa seçilmekten dolayı mutluluğunu dile getiren Van PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tasan ise “Dört yıl önce 13 şirket ve 30 perakende noktası olarak kurulan derneğimiz bugün 20 şirket ve 30 perakende noktasına ulaştı. Amacımız, bölgemizdeki tüm yerel perakendecileri tek bir çatı altında toplayıp, yenilikçi, inovasyon odaklı ve organize bir yapı içerisinde tüketicilerimize en iyi hizmeti sunmak. 2016’da bu anlamda hedef büyüttük. Hakkâri, Bitlis ve Van illeri ve ilçelerinde teşkilatları oluşturup, gücümüze güç katacağız. Tek yürek halinde bölgemizdeki istihdama, yerel ekonomiye güç katmaya ve müşteri odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Faruk Tasan başkanlığındaki Van PERDER, 30 perakende noktasında 600 kişiye istihdam sağlıyor. Van PERDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu ise şöyle belirlendi; Faruk Tasan, Yunus Gün, Mahir Alıcı, Yavuz Dalgın, Necdet Torun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz