İMBATKOOP: “Üretici ve Tüketici Aynı Gemide”

Kuruluşunu Ocak ayı içinde tamamlayan ve bugünlerde ilk satış mağazasını İzmir – Manavkuyu Mahallesi’nde ortaklarının ve tüketicilerin hizmetine sunmaya hazırlanan S.S. İmbat Üretim ve Tüketim Kooperatifi (İMBATKOOP) Yönetim Kurulu tarafından yazılı bir basın açıklaması yapılarak, “Üretici ve tüketici aynı gemidedir” denildi.

İMBATKOOP Yönetim Kurulu basın açıklamasında şunlar ifade edildi:

“Bilindiği gibi, 17 Nisan 1940, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli aydınlanma ve kalkınma hamlelerinin başında gelen Köy Enstitüleri’nin kuruluş tarihidir. Ülkemize pek çok değerli insan yetiştiren bu eğitim yuvalarının anısına, her yıl 17 Nisan tarihinde anma etkinlikleri düzenlenmektedir. Köy Enstitüleri, teori ve pratiğin birlikte yer aldığı benzersiz bir eğitim modelinin adıdır. Bu karma eğitim modeli sayesinde Türkiye’de kırsal kalkınma, büyük ivme kazanmıştır.

İçinde bulunduğumuz günlerde üretici ve tüketici zor günler yaşamaktadır. Üretici, ürettiği üründen yeterli seviyede gelir elde edememektedir. Benzer şekilde, tüketici ise üreticinin elinden ucuza çıkan ürünleri pahalı bir biçimde satın almak zorunda kalmaktadır. Üretici ve tüketici ekonomik anlamda çok zorlanmaktadır. Esasen üretici ve tüketici aynı gemidedir. O halde Köy Enstitüleri’nde iki temel kavramın bir potada eritilerek birbirini güçlendirdiği gibi üretici ve tüketicilerin de aynı çatı altında bir araya gelip birlikte hareket etme zorunluluğu vardır. Birlikte hareket edebilmenin en kolay yolu da kooperatiflerdir. Kooperatifler yardımıyla ‘aynı geminin yolcuları’ olan üretici ve tüketiciler, bir başka ifadeyle herkes, dengeli ve adil bir işbirliği içinde olabileceklerdir. Bu işbirliği, herkesin gelirini etkileyecek ve toplumsal refaha katkı sağlayacaktır.

Özetlenen temel amaç doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren İMBATKOOP çatısı altında, üretici kooperatif ve birliklerinin ürünleri satışa sunulacaktır. Bu temel hedefe ulaşabilmek için başta İzmir ili ve çevre illerdeki üretici örgütleri ile görüşmeler ve protokoller yapılmaya başlanmıştır. Aynı gerekçeyle, diğer bölgelerimizin kooperatifleri ile de görüşmeler yapılmaktadır ve onların ürünleri de ortaklarımız ve tüketicilerimizin beğenisine sunulacaktır. Üretici örgütlerinin ürünleri, kooperatifimiz çatısı altında, en kısa ve ekonomik biçimde tüketicilere ulaştırılacaktır.

İMBATKOOP olarak, bu bilinci taşıyan her kişi ve örgütü, işbirliği ve ortaklığa davet ediyoruz. Çünkü sloganımızda dediğimiz gibi, ‘Birliğin Gücü’, birlikte hareket etmekten geçer.”

Sağlıklı Vücut Ağırlığı Nedir?

Sağlıklı vücut ağırlığı bireylerin kendine göre belirledikleri en düşük ağırlık değil; cinsiyet, boy, yaş ve kalıtımsal özellikler gibi birçok etkenin bir arada değerlendirildiği kişi için en uygun olan ağırlıktır. Sağlıklı ağırlığa ulaşmak ve korumak sağlıklı yaşamın temel unsurudur. Her birey için uygun olan vücut ağırlığının fazlasına veya azına sahip olmak sağlık sorunları riskini artırır veya sağlığı bozar.

Competing Through Operational Excellence and Organizational Agility

Clearly, I have to say that the success of a business and/or operations depends on the capabilities of a leader that reflects a cluster of skills, knowledge and behaviors. If the level of capabilities is great, the operational excellence and organisational agility will create competitiveness.

Evet – Hayır

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, milletimize ve bütün insanlığa huzur ve mutluluklar getirmesini diliyorum.

Hadi gel köyümüze geri dönelim

"Kentten köye dönüşün" destekleneceği açıklamaları sıklaşınca, bunun gerçekten mümkün olup olmadığını merak ettim. Ayrıca, buna gerek var mıydı?

Gıda-kanser ve dolaşım sistemi ilişkisi

-4 Şubat Dünya Kanser Günü vesilesiyle- İstatistik, içinde bulunulan durumu tespit etmeye, sonrasında, elde edilen veriler ışığında geleceği planlamaya yarayan çok önemli bir bilim dalı....

E-Posta Aboneliği

Gelişmelerden haberdar olmak için Bizi Takip Edin.

Kadın Sporcu Beslenmesinde Bilinmesi Gereken 8 Unsur

İster takım oyuncusu olsun isterse bireysel sporcu, kadınların antrenman ve müsabaka sırasında en iyi performansı sağlayabilmeleri için doğru beslenme alışkanlıkları kazanmaları şart. Peki, nedir bu alışkanlıklar?

Prematüre bebekleri bekleyen 5 önemli sorun!

Anne karnındaki gelişimini tamamlamadan dünyaya gelen prematüre bebekler pek çok sağlık sorunları ile karşılaşabiliyor. İşte bu bebekleri bekleyen 5 önemli sorun…

Polikistik overleriniz varsa nasıl beslenmelisiniz?

Yapılan araştırmalar, hormonal dengesizliklere ve metabolizma sorunlarına neden olan polikistik over (PCOS) sendromunun etkilerinin doğru beslenme ile azalabileceğini gösteriyor.
4,786BeğenenlerBeğen
498TakipçilerTakip Et
561TakipçilerTakip Et
İstanbul
az bulutlu
16.4 ° C
17.2 °
15 °
82 %
6.2kmh
16 %
Paz
20 °
Pts
21 °
Sal
21 °
Çar
19 °
Per
17 °