Gölbaşı’nda hijyen denetimleri arttırıldı. İncek Mahallesi’ndeki marketleri denetleyen Gölbaşı Belediyesi zabıta ekipleri hijyen, maske ve eldiven denetimi gerçekleştirdi.

Salgın ile mücadele kapsamında çalışmalarına normalleşme sürecinde de devam eden Gölbaşı Belediyesi, İncek Mahallesi’ndeki marketleri denetledi. Gölbaşı Belediyesi zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen uygulamada, hijyen, maske ve eldiven denetimi gerçekleştirildi.

Ürünlerin son kullanım tarihinden sosyal mesafe kuralları kadar pek çok noktaya önem gösterdiklerini aktaran Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında uzmanlar tarafından belirlenen kurallara uyulması yönünde tedbirlerimizi elden bırakmıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz denetim kapsamında personellerin hijyen belgelerini kontrol ettik. Özellikle maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyulmayan işletmelerde ceza-i müeyyideler uyguluyoruz. İzinsiz branda asan işletmeleri de uyararak brandaları kaldırdık” açıklamasında bulundu.

“Vatandaşımızın iyi niyetini suistimal ettirmeyiz”

“Hiçbir vatandaşımızın iyi niyetini suistimal ettirmeyiz” diyen Ramazan Şimşek sözlerine şunları ekledi: “Belirlenen tedbir kurallarına işletmecilerimizin uymasını rica ediyoruz. Aksi takdirde ceza uygulamak durumunda kalacağız. Lütfen kurallara uymaya özen gösterelim. İşletmelerde temizlik ve sağlığa uygunluk konusunda hiç taviz vermeden vatandaşlarımızın gönül rahatlığı için çalışmalarımıza 7/ 24 devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın