Perakende sektörü 10'uncu kez YZB'de buluşacak

Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı ve Fuarı’nda ana gündem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın plastik poşet kullanımını azaltmak ve zamanla kaldırmak yönündeki vizyonunu desteklemek adına “Çevre” olacak.

Yerel zincir marketler, 11-12 Nisan tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 10’uncu kez bir araya gelecek. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen YZB’de bu senenin ana gündemi çevre olacak.

Altunbilek: “Tüketicilerimize yakışacak ve Türkiye genelinde yerel zincir marketlerde dağıtılacak özel tasarımlı bez torbaları YZB 2018’de tanıtacağız.”

Dünyada ve Türkiye’de üreticilerle birlikte sivil toplum kuruluşları tarafından dikkat çekilen gıda politikaları, gıdaya erişim, tarım, ekilebilir araziler, kuraklık, israf, açlık gibi önemli konularla birlikte sürdürülebilir bir gelecek için çevrenin de göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek;

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ‘Atık Yönetmeliği’ kapsamında 1 Ocak 2019’da hayata geçireceği düzenleme kapsamında doğada çözülmesi yüzyıllar süren, insanlığı ve geleceğimizi tehdit eden plastik poşet kullanımı satış noktalarında ücretli olacak. Bakanlığımızın doğanın kabul etmediği, çevreyi, denizleri kirleten, insanlarla birlikte doğadaki canlıların hayatını tehdit eden plastik poşet kullanımını azaltmak ve zamanla kaldırmak yönündeki vizyonunu desteklemek adına YZB 10’uncu yılında önemli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Sonsuz kaynaklara sahip değiliz. Federasyon ve işletme sahipleri olarak gezegenimizin sürdürülebilirliği, doğanın, insanların ve canlıların daha sağlıklı bir geleceğe kavuşmaları için tüketicilerimize yönelik hazırladığımız kampanyayı YZB’de duyuracağız. Tüketicilerimize yakışacak ve Türkiye genelinde yerel zincir marketlerde dağıtılacak özel tasarımlı bez torbaları YZB 2018’de tanıtacağız. Türkiye’nin yanı sıra yüzlerce ülkede operasyonlarını sürdüren yerli ve yabancı markaların sponsor, perakende sektörüne yön veren markaların katılımcı olduğu YZB’ye sektördeki tüm paydaşlarımızı geleceğimizi şekillendirmek için bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz