-2.6 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Perakende Gıda Perakendesi Başkent Market’lerin sayısı artıyor

Başkent Market’lerin sayısı artıyor

Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde, ilki 30 Nisan’da Etimesgut’ta açılan Başkent Market’in ikinci şubesi Mamak Şafaktepe’de açılacak. İkinci şubenin Eylül ayı içerisinde hizmete girmesi planlanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın “En büyük hayalim” dediği kırsal kalkınma projelerinin önemli bir ayağı olan ‘Başkent Market’in ilki 30 Nisan’da Etimesgut ilçesinde Başkentlilerle buluşmuştu. Başkan Yavaş, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine ikinci Başkent Market’in Mamak Şafaktepe’de açılması talimatını verdi. ABB’den yapılan açıklamada, Başkan Yavaş’ın, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine ikinci Başkent Market’in Mamak Şafaktepe’de açılması talimatını verdiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinin, Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde Başkent Market’lerin sayısını daha da artıracağı, Şafaktepe Mahallesi Mamak Caddesi No:59/B adresinde açılacak olan ikinci Başkent Market için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, kısa bir süre içinde Kızılay, Kazım Karabekir Caddesi (ASKİ Binası yanı) ve Batıkent Atlantis’te yeni şubeler açılacağı da kaydedildi.

Tarhanadan erişteye, reçelden salçaya kadar Başkent’teki Kadın Kooperatifleri ve Yerli Birliklerin ürünlerini satın alarak Başkent Market aracılığıyla satışa sunan Halk Ekmek Fabrikası, Şafaktepe Başkent Market’te bir de kafe açmayı planlıyor.

E-posta Aboneliği