Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü: “AVM’lerin Türkiye’de 1 gün kapatılması, perakendecilerimiz açısından 1,5 Milyar TL’lik ciro, ekonomimizde ise yaklaşık 300 Milyon TL’lik vergi kaybına yol açıyor.”

Ankara’da başlayan, Antalya ve Konya ile devam eden, alışveriş merkezlerinin dini bayramların birinci günleri ile yeni yılın ilk günü kapalı olması konusu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, dini bayramların ilk günü ile 1 Ocak’ta AVM’lerin kapalı tutulmasına anlam vermekte zorlandıklarını ifade etti.

1 günlük AVM kapatılmasının perakendeciler açısından 1,5 Milyar TL’lik ciro, ekonomide ise yaklaşık 300 Milyon TL’lik vergi kaybına yol açtığını kaydeden Belgü; “Bugün geldiğimiz noktada organize perakende sektöründe 880 bin nitelikli istihdam sağlayan AVM’lerimizi Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve yeni yılda birer günlük kapatılmasının sektörümüze zararı 4,5 Milyar TL, devletimize zararı ise 900 Milyon TL olacak. Bu azımsanabilecek bir sayı değil! Bu nedenle ülkemizin ekonomik anlamda selametini ve istikrarını gözetmeksizin verilen böyle bir kararın yeniden değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Belgü, konuya ilişkin kararın kaldırılması için ilgili mercilere taleplerini ilettiklerini ve konunun takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın