6 ay sonra görüşmeler sona erdi

0
459

Kipa, bazı mağazalarının devri için Beğendik/Real ile yürüttüğü görüşmelerin sona erdiğini açıkladı. İki perakende grubu arasındaki görüşmeler yaklaşık 6 aydır devam ediyordu. Konuya ilişkin son açıklama Kipa CEO’su Bill O’Neill’den geldi.

CEO O’Neill, “Bu tür görüşmelerin anlaşma sağlanamadan sona ermesi olasılığı her zaman vardır. Görüşmelere konu olan mağazalarımız, güçlü performans gösteren ve harika bir ekibe sahip mağazalardır. Önümüzdeki süreçte, stratejik planlarımız çerçevesinde Türkiye’deki karlılığımızı ve rekabet gücümüzü arttırmaya ve müşterilerimize her gün biraz daha iyi hizmet sunmaya odaklanacağız” dedi.

Görüşmeler Temmuz’da başladı

İki şirket arasındaki görüşmeler 2015 yılı Temmuz ayından bu yana devam ediyordu. Beğendik’in Kipa’nın Anadolu’da bulunan 10 mağazasına talip olduğu haberleri Kipa tarafından doğrulanmış, Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı Duran Beğendik de ”Bir mağaza zincirinin Anadolu operasyonunu alıyoruz.” şeklinde demeç vermişti. Hacı Beğendik bir süre sonra, inorganik büyüme stratejileri doğrultusunda görüştükleri Tesco Kipa’nın Ankara, Mersin ve Denizli’de bulunan 10 mağazasını dördüncü çeyrek itibariyle satın almış olacaklarını açıklamış, 10 mağazanın sekizini Real, ikisini ise Beğendik adı altında işleteceklerini belirtmişti. Altı aydan bu yana mağazaların satışına ilişkin yürütülen görüşmelerin, Kipa CEO’su O’Neill’in açıklamalarının ardından sonuçsuz kaldığı ortaya çıktı.

Kipa’nın, bugün itibariyle 20 ilde 169 mağazası, 22 noktada 32 AVM’si ve 6.500’e yakın çalışanı bulunuyor.

2014 yılında Real Hipermarketler’in 12 mağazasını satın alan perakende zinciri Beğendik’in ise 7 ilde 25 mağazası bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın