Hiper-Bağlı Bir Dünyada İtibar Stratejisi ve Analitiği

Hiper-Bağlı Bir Dünyada İtibar Stratejisi ve Analitiği adlı kitapta, şeffaflığın arttığı ve iletişimin sürekli daha da hızlandığı bir dünyada, bilginin göz açıp kapayıncaya kadar yayıldığını ve sınır tanımadığını belirten Chris Foster, karmaşık bağlantılarla inşa edilen tüketici ekonomisinde, bir şirketin itibarını bir ürün gibi yönetmenin artık söz konusu olmadığını okuyucuyla paylaşıyor.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan Hiper-Bağlı Bir Dünyada İtibar Stratejisi ve Analitiği adlı kitap raflardaki yerini aldı. İşletme ve İletişim kategorilerinde yayınlanan kitap, Burson Cohn ve Wolfe iletişim ajansının Kuzey Amerika Başkanı ve birçok önemli kuruluşun yönetim kurulunda yer alan Chris Foster tarafından kaleme alındı, Ahu Parlar tarafından Türkçe’ye kazandırıldı.

Kitapta, şeffaflığın arttığı ve iletişimin sürekli daha da hızlandığı bir dünyada, bilginin göz açıp kapayıncaya kadar yayıldığını ve sınır tanımadığını belirten Chris Foster, karmaşık bağlantılarla inşa edilen tüketici ekonomisinde, bir şirketin itibarını bir ürün gibi yönetmenin artık söz konusu olmadığını okuyucuyla paylaşıyor. Kitapta aynı zamanda, her türlü bilginin bir anda dünyanın en uç noktalarına dahi ulaştığı bu çağda, onlarca yıllık yatırımla sağlanan itibarların dakikalar içinde çöktüğüne dikkat çekiliyor.

İdeal senaryolardan felaket senaryolarına, pek çok örnekten yararlanan Chris Foster, itibar kaybının söz konusu olduğu durumlara nasıl hazırlık yapılacağı, böyle bir durumda ne tür adımlar atılacağı ve sonraki dönemde itibarın nasıl yeniden güçlendirileceği gibi sorulara tatmin edici cevaplar veriyor. İtibar stratejisi, iletişim ve kurumsal strateji uzmanlarının bilgi ve deneyimleriyle katkıda bulundukları kitap, modern dijital ekonomide kurumsal itibarın korunması ve güçlendirilmesi konusunda veriye dayalı, adım adım ilerleyen ve uygulamaya yönelik bir yol haritası sunuyor. Hiper-Bağlı Bir Dünyada İtibar Stratejisi ve Analitiği, kurumsal iletişim ve itibar yönetimi konusunda okuyucuya tam teşekküllü bir rehber olarak sunuluyor.

Şeker fabrikalarının satışı ve Siyasetçinin Sözlüğü

Siyasetçinin Sözlüğü adını verdiğim bir dosyam var. Fırsat buldukça, daha doğrusu siyasetçiler mazeretlerini geliştirdikçe ben de sözlüğümü geliştiriyorum (Belki ileride siyasete atılırım (!)). Yeri gelmişken daldan dala atlayarak birazcığını sizinle de paylaşayım...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık 2018-2022 Stratejik Planı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2018-2022 Stratejik Planı'nı yayımladı. Planlar 5'er yıllık dilimler halinde hazırlanıyor. Bakanlık, 2018-2022 Stratejik Planı'nda önceki Plan'ın gerçekleşme oranlarını da açıklamış. Önceki plan döneminde hedeflere büyük ölçüde ulaşıldığı kaydediliyor. O zaman; "Madem 2013-2017 hedeflerine büyük ölçüde ulaşıldı, şu halde neden gıda, tarım ve hayvancılığın ağır sorunları altında eziliyoruz, neden dışarıya bağımlılığımız ve ithalat her geçen gün artıyor, neden gıda fiyatlarındaki yükseliş durdurulamıyor, neden tüketiciler piyasadaki gıdaları güvenilir bulmuyor, neden çiftçiler üretimi terk ediyor?" gibi çok sayıda soruya da cevap vermek gerekiyor.

Tuhaf bir ekonomi yazısı: Düşmanlarımız gelişmemizi engelliyorlar

Eğer dobra ve canınızı acıtmaya çalışan biri olsaydım şöyle sorardım: Her sallandığında yıkılan evlerimizi, okullarımızı, hastanelerimizi, iş yerlerimizi de düşmanlarımız mı inşa etti?

Fiskobirlik Başkanı’ndan fındığa dair önemli açıklamalar

Fiskobirlik (Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği), Türkiye'de "fındık" denilince ilk akla gelen kuruluş. 28 Temmuz 1938'de kurulmuş. Bir yıl sonra 80 yaşını kutlayacak. Bu tür kuruluşlar önemlidir. Önemli bir kültüre, tecrübeye ve hafızaya sahiptir. Kuruluşundan itibaren yaptığı çalışmaların incelenmesi bile fındık sektörünün sorunlarının çözümlerine başlı başına rehber olabilir.

Et yemezsek fiyatı düşer mi?

Ortada tedirgin olmamızı gerektiren ciddi bir hastalık var ve yetkililerden, tedbir almalarını en açık ve gerekirse en sert cümlelerle istemek vatandaş olarak her birimizin anayasal ve insani hakkı.

E-Posta Aboneliği

Gelişmelerden haberdar olmak için Bizi Takip Edin.

Çekirdeksiz kuru üzüm ihracatı 500 milyon doları aştı

Türkiye, çekirdeksiz kuru üzümde, 1 Eylül 2018 – 17 Ağustos 2019 tarihleri arasında 99 ülkeye 246 bin ton karşılığında, 501 milyon 908 milyon dolarlık ihracat yaptı. Geçen sezona göre ihracat miktar bazında yüzde 10 azalmasına karşın, değer bazında yüzde 13 artış kaydetti.

Gizli şeker önlenebilir!

Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Aydın, şeker (diyabet) hastalığının başlangıcı kabul edilen pre-diyabetin (gizli şeker) önlenebilir olduğunu söyleyerek, "Türkiye'de, her 3 kişiden 1'i pre-diyabet hastası. Görülme sıklığı yüzde 36'dır. Pre-diyabetin uzun dönemde diyabete yol açtığını düşünürsek ne denli önemli bir hastalık olduğu ve mutlaka önlem alınması gerektiği ortada" dedi.

Hıçkırığa iyi gelen 7 yöntem

Hıçkırık, ansızın başlıyor ve çoğu zaman ciddi bir hastalık olarak görülmüyor. Ancak uzun sürmesi halinde rahatsız eden bir sağlık problemine dönüşebiliyor.
4,780BeğenenlerBeğen
443TakipçilerTakip Et
526TakipçilerTakip Et
İstanbul
parçalı az bulutlu
23.3 ° C
25 °
21.7 °
78 %
3.6kmh
40 %
Çar
28 °
Per
28 °
Cum
27 °
Cts
28 °
Paz
26 °