Yaş almaya başladığımızda, yaşlanma etkilerini azaltmanın yollarını arıyor, her yeni gün yeni bir uygulama ile karşılaşıyoruz. Gerçekte ise anti aging uygulamalarının, bir “sağlıklı yaşama biçimi” olarak algılanması gerektiğine dikkat çekiliyor.

Prof. Dr. Çimen Karasu

Koruyucu Yenileyici Yaşlanma Karşıtı Tıp Derneği Başkanı Prof. Dr. Çimen Karasu; estetik, güzellik ile ilgili en yeni uygulama ve yöntemleri birarada olacağı Güzellik & Bakım 2019 etkinliklerine konuşmacı olarak katılıyor. Hafızayı güçlendiren mikrobesleyiciler ve bitkisel nutrasötikler hakkında konuşma yapacak olan Çimen Karasu; koruyucu, yenileyici ve yaşlanma karşıtı uygulamaları anlatacak.

Konuşmacılar arasında yer alan Sağlık ve Doğal Terapiler Derneği Başkanı Nihat Ayçaman; mental zindeliği arttıran pratik wellness uygulamalarını aktarırken; Uzm. Dr. Başak Karasu ise yağ enjeksiyonu yöntemleri ile yüz gençleştirme yöntemleri hakkında konuşacak.

460 milyar dolarlık pazar

Dünyada kozmetik sektörünün büyüklüğü, 460 milyar dolar olarak belirtiliyor. Medikal estetik pazarının bütün dünyada, yılda ortalama yüzde 10 büyüdüğüne dikkat çeken uzmanlar, Çin, Brezilya, Türkiye gibi pazarlarda, büyümenin çok daha hızlı olduğunu vurguluyor. Türkiye, medikal estetik ve kozmetik sektöründe en hızlı büyüyen ülkeler arasında yer alıyor. Bugün 11.3 milyar TL olan sektör hacmi, 2020 yılına kadar 13 milyar TL’yi aşması bekleniyor. Ülkemizde bu sektörde en çok cilt bakımı ve yaşlanma karşıtı ürünlere harcama yapılıyor.

Güzellik ve bakım sektörünü buluşturacak olan, bu yıl 30. kez kapılarını ziyaretçilerine açmayı hazırlanan, Türkiye’nin ilk ve en büyük fuarı olan “Güzellik & Bakım 2019”, 7-10 Mart tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Fuar ve Sergi Salonunda yapılıyor. Güzellik trendleri, en yeni teknolojiler, ürün, yöntem ve hizmetler bu fuarda sergileniyor. Dört gün sürecek olan fuar, konusunda uzman yerli ve yabancı doktorları, estetik ve güzellik uzmanlarını, dermatologları, kuaförleri ve diğer sektör profesyonellerini ağırlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın