Farkındalık arttı, organik pazarı büyüdü!

0
118

Tüketicilerin farkındalığının artmasıyla beraber organik ürün pazarı büyürken, sağlıklı ve doğal kavramları önemini bir kat daha arttırıyor. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19, gıdadan, doğal kozmetik ürünlere, bitkisel tedavi ürünlerinden anne-bebek ürünlerine kadar büyüyen organik pazarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Son yıllarda tarımda kullanılan kimyasallar, insan sağlığını tehdit ederken beslenmeye dayalı sağlık sorunlarında artışa neden oluyor. Tüketiciler bu durumu göz önüne bulundurarak organik ürünlere yöneldi. Üretim aşamasında hiçbir kimyasala maruz kalmadan üretilen mahsullere organik veya ekolojik ürün deniliyor. Artan ilgi karşısında organik ürün satış yerleri gün geçtikçe artış gösteriyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de üretimde ve tüketimde organik tarım trendi hızla yükseliyor. Ülkemizde organik tarım ile ilgili son verilere göre 2002 yılında 150 olan ürün sayısı 2016’da 225’e çıkarken üretim miktarı 310 bin tondan 2 milyon 473 bin tona ulaştı. 

Tüketicilerin farkındalığının artmasıyla beraber organik ürün pazarı büyürken, sağlıklı ve doğal kavramları önemini bir kat daha arttırıyor. Bu kapsamda düzenlenen Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı Exponatura19,gıdadan, doğal kozmetik ürünlere, bitkisel tedavi ürünlerinden anne-bebek ürünlerine kadar büyüyen organik pazarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

10-13 Ocak 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 9’uncu kez kapılarını açacak fuara 20 bine yakın ziyaretçinin katılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın