Balparmak’ın sürdürülebilir bal tedariki alanında geliştirdiği “Arıcım” projesi, Sürdürülebilir İş Ödülleri, Tedarik Zinciri Yönetimi Kategorisinde verilen ödülün sahibi oldu.

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamında; işbirliğinden atık yönetimine, tedarik zinciri yönetiminden çeşitliliğe kadar 9 ana kategoride başarılı iş modelleri ve projeler ödüllendirildi. Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin, her kategoride Türkiye’nin alanında lider isimlerinden oluşan 27 kişilik jürisinin değerlendirmesiyle finale kalan Balparmak “Arıcım” projesi, finalde rakiplerini geride bırakarak “Tedarik Zinciri Yönetimi” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

13 bin tedarikçi kayıt altında

Markanın bal tedarik sürecinin denetlenebilirliğini ve kontrol edilebilirliğini bir üst noktaya taşıyan “Arıcım” projesi; bal tedarik zincirinde kaynakların etkin yönetimini, sürdürülebilirliğini, Türkiye endemik bitki yapısının arıcılar üzerinden takip edilerek korunması hedefiyle 2015 yılında hayata geçirildi. Proje ile yaklaşık 13 bin tedarikçi ve arıcıdan yaptığı tedarik işlemleri riskler en aza indirgenerek kayıt altında tutuldu ve markanın tedarik zinciri yönetim süreci bir üst seviyeye çıkarıldı. Proje kapsamda Türkiye’nin dört bir yanından alınan numuneler ve numuneyi temsil eden tenekeler kimliklendirilerek, tüm tedarik süreci dijital ortama taşındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın