Başarılı sürdürülebilir iş modellerini ödüllendirmek amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri, Fairmont Quasar İstanbul Otel’de 17 Ekim akşamı düzenlenen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Sürdürülebilirlik şampiyonları açıklandı. Bu yıl beşincisi düzenlenen organizasyonda sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı projeler seçilerek ödüllendirildi.

Kimler, hangi kategoride ödül aldı?

Su Yönetimi kategorisinde Belediye Kentsel Atık Sularının Sanayide Proses Suyu Olarak Kullanılmak Üzere Geri Kazanımı Projesi ile TÜPRAŞ ödül almaya hak kazandı.

Çalışan Katılımı/ Bağlılığı kategorisinde Koç Holding, ödülü Mavi ya da Beyaz Yakalı değil, 100 Bin Koç’luyuz projesiyle aldı.

İşbirliği – B2B kategorisinde Güzellik Engel Tanımaz projesiyle L’Oréal Türkiye ödüle layık görüldü. İşbirliği – B2NGO kategorisinde ödülü, Fıstığımız Bol Olsun projesiyle Nestlé Türkiye almaya hak kazandı. İşbirliği – Yerel Yönetim kategorisinde ise ödül, Yerli Teknoloji Ofisi projesiyle İSKİ’nin oldu.

Karbon ve Enerji Yönetimi kategorisinde Kayra Vintage Şarapları Ürün Karbon Ayakizi Hesaplama ve Azaltma Projesi ile Mey İçki ödüle layık bulunurken, aynı kategoride yerel yönetim ödülünü (REMOURBAN) REgeneration MOdel for accelerating the smart URBAN transformation projesiyle Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, KOBİ kategorisinde ise Beyaz Eşyanı Geri Dönüştür, İklimini Geri Kazan projesiyle Akademi Çevre aldı.

Sürdürülebilirlik Raporu kategorisinde ödülün sahibi, Kordsa 2016 Sürdürülebilirlik Raporu ile Kordsa oldu.

Çeşitlilik ve Dahil Etme kategorisinde Siemens Türkiye ödülü, Çeşitlilik Konseyi ile aldı.

Sürdürülebilir İnovasyon kategorisinde ödülün sahibi, Hastalık ve Zararlı tespiti ve Entegre Etkin Mücadele Yöntemlerinin Yayımı projesiyle Ferrero Fındık oldu. Sürdürülebilir İnovasyon – Yerel Yönetim kategorisinde ödüle, Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı İnşaat, Elektromekanik ve Araç Alım İşi Projesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi değer bulundu.

Sürdürülebilir İnovasyon – KOBİ kategorisinde ise ödül, Türkiye’de ilk defa Sözleşmeli Arıcılık Modeliyle Yerli Propolis Üretimi ve Ekstraksiyon Yönteminin Geliştirilmesi projesiyle BEE’O Propolis’e verildi.

Tedarik Zinciri Yönetimi kategorisinde Metro Türkiye, Et ve Balık İzlenebilirliği projesiyle ödüllendirildi.

Sosyal Etki kategorisinde ödülün sahibi ise MİÇO (Misafir İşçi Çocukları) Projesi ile Anadolu Etap oldu.

Sürdürülebilirlik İletişimi kategorisinde Sürdürülebilirlik İletişimi – Ürün Toplama projesiyle ödül H&M’e verildi.

Atık Yönetimi kategorisinde Sütaş, ‘Çiftlikten Sofralara’ Değer Zinciri Atık Yönetim Modeli ile ödüle değer bulundu .

Kadının Güçlendirilmesi kategorisinde Philips Avent Süt Saatim projesiyle ödülün sahibi Türk Philips oldu.

Yılın Startup’ı kategorisinde ödül EVREKA’ya verilirken, Yılın Sosyal Girişimi kategorisinde ödüle Arya Kadın Yatırım Platformu layık görüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz