Ferrero CEO’su Giovanni Ferrero

Ferrero, Singapur’daki Ferrero İnovasyon Merkezinin resmi açılışını gerçekleştirdi. Yeni merkez, şirketin, sağlık ve beslenme, yeni hammadde ve ürün araştırma ve geliştirme, tüketici içgörüsü ve öngörü faaliyetleri alanlarında çeşitli stratejik inovasyon fonksiyonlarına ev sahipliği yapacak.

Ferrero, Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB) tarafından desteklenen yeni inovasyon merkezini hizmete soktu. İnovasyon merkezinin açılışına katılan Ferrero CEO’su Giovanni Ferrero, inovasyonun, Ferrero için her zaman temel bir değer olduğunu belirtti. CEO Ferrero; “Ürünlerimiz, güçlü bir kalite ve araştırma arzusunun sonuçlarıdır. Singapur İnovasyon Merkezi, tüketicilerimize her zaman yeni tat boyutları kazandıran en iyi kalite ürünler sağlamak amacıyla Ferrero’nun hiç ara vermeden sürdürdüğü yeni teknolojik çözümler arayışını destekleyecek.” şeklinde konuştu.

Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu Başkanı Dr. Beh Swan Gin ise şunları söyledi: “Ferrero’nun, Asya’daki ilk küresel İnovasyon Merkezini Singapur’da açma kararı, Asya’daki hızla büyüyen tüketici piyasalarının önemini yansıtıyor ve Singapur’un bölgenin önde gelen gıda ve beslenme merkezi olarak sahip olduğu konumu vurguluyor. Ferrero’nun, eşsiz ürün seçenekleri geliştirmek için Singapur’daki ortaklarla beraber yapacağı çalışmaları heyecanla bekliyoruz.”

Şirketten yapılan açıklamada; Ferrero İnovasyon Merkezinin Singapur’da yer alması kararında, ülkenin Asya’daki stratejik konumu ve Bilim, Teknoloji ve Araştırma Ajansı (A*STAR) gibi kurumlar ve ilgili üniversiteler dahil olmak üzere küresel bilimsel araştırma camiasındaki önemli rolünün etkili olduğu bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz