6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

BUSİAD: “Yüksek enflasyon yüksek ateş gibidir”

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Bir an önce enflasyonun düşürülmesi gerektiğini söyleyen BUSİAD Başkanı Türkay, “Aksi halde, her ay biraz daha fakirleşme yaşanacak ve bununla baş etmek gerçekten güçleşecek.” dedi.

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, mart ayı enflasyon rakamları hakkında yaptığı açıklamada,  “Yüksek enflasyon, yüksek ateş gibidir, acil düşürülmesi gerekir” dedi.

BUSİAD Başkanı Türkay, aylık enflasyonun 1.08, yıllık ise 16.19 olarak gerçekleşmesinin beklenen bir gelişme olduğunu, ancak mayıs ayından itibaren, artış hızında yavaşlama umduklarını ifade ederek, şöyle devam etti.:

“Enflasyonda düşüş için önce istikrara inanıyoruz. Ardından tarlalarda yaşanacak bollukla, tırmanışın kesilmesine ve ithal tüketim yerine yerli ürün alarak çarkların daha hızlı dönmesine katkı sağlanmasını umuyoruz. Aksi halde, her ay biraz daha fakirleşme yaşanacak ve bununla baş etmek gerçekten güçleşecek. Önümüzün yaz olması, pandeminin etkilerinin aşı ve açık hava ile azalması umudumuz.”

Türkay, mart başına kadar pandemide gösterilen başarının bir ayda heba olduğunu da hatırlatarak, “Bizler bireyler olarak göstereceğimiz azami gayretle aslında dolaylı olarak ekonomik verilerin de düzelmesine katkı sağlamış olacağız” dedi.

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı