Turyağ’dan 6 milyon liralık pilot tesis

0
7640
2014 yılında Cargill bünyesine katılan endüstriyel yağlar ve ev dışı tüketim yağları üreticisi Turyağ, Balıkesir’deki üretim tesisine 6 milyon lira tutarında yatırım yaptı.

Turyağ, Balıkesir’deki üretim tesisine 6 milyon Türk Lirası değerinde yatırım yaparak pilot tesis projesini devreye aldı.

2014 yılında Cargill bünyesine katılan endüstriyel yağlar ve ev dışı tüketim yağları üreticisi Turyağ, Balıkesir’deki üretim tesisine 6 milyon lira tutarında yatırım yaptı. Turyağ’dan yapılan açıklamada, yeni kurulan pilot tesisin, şirketin ürün ve hizmetlerini çeşitlendirerek daha hızlı şekilde sektörün beğenisine sunmasına imkan sağlayacağı belirtildi. Yeni pilot tesisle sağlanan tam otomasyon ile raporlama ve kayıt kapasitesinin de artış göstereceği bildirildi.

Açıklamada; 6 milyon lira yatırımla kurulan yeni pilot tesiste, tüm yağ rafine aşamalarının tek bir çatı altında toplanacağı, bununla birlikte numune üretimi, analiz, kristalizasyon ve dolgu kaplama süreçlerinin de daha verimli şekilde gerçekleşeceği bilgisi de yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here