Piyasada markasız ve tağşiş ürünler arttı

0
1159
Zeytinyağı: Piyasada markasız ve tağşiş ürünler arttı

Zeytinyağında markasız ve tağşiş ürünlerin arttığına dikkat çeken Ana Gıda Genel Müdürü Ümit Ersoy, bu durumun kayıt dışını da yükselttiğini belirtti.

Ana Gıda Genel Müdürü Ümit Ersoy
Ana Gıda Genel Müdürü Ümit Ersoy

Komili Lezzet Seyahatnamesi’nin yeni durağı Trabzon’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Ersoy, Tüketim fiyatlarında biraz artış zeytinyağı tüketimini diğer alana kaydırdı. Yani zeytinyağına başka yağlar karıştırılıyor. Toplam tüketim düşmemiş görünüyor. Bazı bölgelerde ciddi şekilde tağşiş yapılıyor. Bunu sade vatandaş anlayamaz. Ancak böyle dönemlerde markalı ürünler zarar görmüyor. Pazar payımız en yüksek noktalarda. Vatandaşın güvendiği markaların işleri zarar görmüyor” diye konuştu.

“Zeytinyağının pahalı olduğunu düşünmüyorum”

Zeytinyağı fiyatlarından şikayet edildiğini ancak zeytinci ailelerin cebine son iki yıldır para girdiğinin altını çizen Ersoy, “Ondan önce bu insanlar nasıl geçiniyordu haberimiz yok. Zeytinyağı fiyatı spekülasyona çok açık. Ben zeytinyağının pahalı olduğunu düşünmüyorum. Değerli bir iş ve çok emek istiyor. Bence Türkiye’de fiyattan çok tüketimde yeme alışkanlıkları önemli bir unsur”  dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here