6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

TÜİK’ten akıllarda soru işareti bırakan kırmızı et istatistikleri duyurusu

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı Kırmızı Et Üretim İstatistikleri bültenini yayınlamayı ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. TÜİK’ten yapılan açıklamada, istatistiklerin yayınlanacağı tarih de belirtilmedi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 25 Şubat 2021 tarihinde saat 10:00’da yayınlanması planlanan “Kırmızı Et Üretim İstatistikleri, 2020” haber bültenini ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu. Duyuruda, istatistiklerin yayımlanacağı tarih de belirtilmedi.

Kırmızı et üretimine ilişkin mevcut metodolojinin geliştirilmesine yönelik çalışmaların gerekçe gösterildiği TÜİK’in bu duyurusu, kamuoyunda soru işaretlerine neden oldu? TÜİK en son Kırmızı Et Üretim İstatistikleri’ni 11 Şubat 2020 tarihinde yayınlamıştı. Son yayınlanan bültene göre, 2019 yılı kırmızı et üretimi 1 milyon 201 bin ton olarak kayıtlara geçmişti.

TÜİK’ten “Kırmızı Et Üretim İstatistikleri, 2020” haber bültenine ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere verildi:

“Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından kesimhane ve kesimhane dışı kesimleri kapsayacak biçimde kırmızı et üretimine ilişkin istatistikler üretilmekte ve yayımlanmaktadır. Kırmızı et üretimine ilişkin mevcut metodolojinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bu kapsamda Ulusal Veri Yayınlama Takvimine göre 25 Şubat 2021 tarihinde saat 10:00’da yayımlanması planlanan “Kırmızı Et Üretim İstatistikleri, 2020” haber bülteni ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bültenle birlikte revizyona ilişkin metodoloji dokümanına da yer verilecektir.”

Bu haber de ilginizi çekebilir: Kırmızı et üretimi 2019’da yüzde 7,4 arttı

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı