PepsiCo, Rusya’nın Omsk şehrindeki fabrikasında bebek besinleri üretimi için yeni bir hat açtı.

PepsiCo, Omsk fabrikasındaki yeni üretim hattında, Agusha ve Miracle Children markaları adı altında yoğurtlu içecek üretimi gerçekleştirecek. 6 Mart’ta gerçekleştirilen yeni üretim hattının açılışına Omsk Valisi Alexander Burkov ile Belediye Başkanı Oksan Fadina da katıldı.

Şirketten yapılan açıklamada; yeni hattın, saatte 12 bin şişe üretim kapasitesine sahip olduğu ve Agusha ve Miracle Children markalarıyla birlikte şirketin üretiminin %15 artacağı bildirildi. Rus tüketicileri için, modern ve geleneksel süt ürünleri ile bebek maması gibi geniş bir ürün yelpazesi sunan PepsiCo’nun, ürünlerinde yerel süt kullandığı vurgulandı. Omsk Bölgesi’ndeki tarımsal işletmelerin sağladığı sütlerden daha fazla ürün üreteceği kaydedildi. Agusha markasının Rus kökenli olduğu vurgulanan açıklamada, “Ürünlerimizi oluştururken, yerel tüketicilerin tercihlerini göz önüne alıyor ve bu ürünlerin geliştirilmesine özel dikkat gösteriyoruz.” denildi. Agusha, halihazırda Rusya’nın en çok tüketilen bebek maması.

PepsiCo, 2011 yılında Rusya’nın önde gelen gıda ve içecek şirketi Wimm-Bill-Dann Foods’u satın almış ve bu satın alma ile Rusya’nın en büyük gıda ve içecek şirketi olma unvanını kazanmıştı.

Şirket Rusya’da, Moskova, Nizhny Novgorod, Novosibirsk, Kursk ve Timashevsk tesislerinde bebek besinleri üretimi yapıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER