Pakdemirli: “Tarım ürünlerimize duyulan güven bir kez daha teyit edildi”

Çin’e gerçekleştirilecek süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kalktığını açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu kararla uluslararası piyasanın tarım sektörümüze duyulan güveni bir kez daha teyit ettiğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çin’e gerçekleştirilecek süt ürünlerinin önündeki engellerin kalktığını açıkladı.

Ticaret Bakanlığıyla yaptıkları yoğun çalışmalar neticesinde ülkemizden Çin’e gerçekleştirilecek süt ürünleri ihracatının önündeki engellerin kaldırıldığını vurgulayan Pakdemirli “Ülkemizden Çin Halk Cumhuriyeti’ne süt ürünlerinin ihracatının başlatılması amacıyla yürütülen çalışmalar neticesinde, karşılıklı olarak anlaşılan veteriner sağlık sertifikası örneği Çin Gümrükler Genel İdaresinin web sayfasında yayınlandı” dedi.

Çin tarafınca, ülkemizden Çin’e süt ürünleri ihracatı yapmaya yetkili firmaların listelerinin açıklandığını belirten Bakan Pakdemirli “Bakanlığımız tarafından 2012 yılından itibaren yapılan çalışmalar doğrultusunda Türk üreticileri için Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin pazarının kapıları açılmıştır. Aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı olarak diğer ürün gruplarının Dünya pazarında yer almasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

Bu kararla uluslararası piyasanın tarım sektörümüze duyulan güveni de bir kez daha teyit ettiğini söyleyen Bakan Pakdemirli “Hem süt üreticilerimize hem de süt ürünleri üretici firmalarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.      

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın