Süt tozu ihalesinde, firmalardan yurt dışına ihraç şartı aranmayacak.

Et ve Süt Kurumu (ESK), 21 bin 223 ton yağsız süt tozu satışı için ihaleye çıkıyor. Süt tozu almak isteyen firmaların, 5 Aralık 2017 Salı gününe kadar teklif verebilecekleri ihalede, firmalardan yurt dışına ihraç şartı aranmayacak.

ESK, süt regülasyonu kapsamında üreticiden aldığı sütün karşılığında ürettiği süt tozunun, bu yıl ikinci kez yurt içine satışı için ihaleye çıkıyor. İhale kapsamında Kurumun Adana, Denizli, Sakarya ve Sincan Kombinalarından toplam 21 bin 223 ton yağsız süt tozu satışı gerçekleştirilecek. 16 Ekim’de gerçekleştirilen ilk ihalede ESK, 5 bin 468 ton yağsız süt tozu satışı gerçekleştirmişti. İlk ihalede olduğu gibi bu ihalede de firmalardan yurt dışına ihraç şartı aranmayacak.

ESK’dan yapılan duyuruda, yağsız süt tozlarının tamamına teklif verileceği gibi kısmi teklif de verilebileceği bildirildi.

Duyuruda, tekliflerin, Kurumun İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:51/B Yüzüncüyıl – Çankaya/ANKARA adresindeki Genel Müdürlüğü’ne verileceği; son teklif verme tarihinin ise 05 Aralık 2017 saat 10:30 olarak belirlendiği de belirtildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER